Burası Kadıköy, 5 yıldızlı otel değil!

Perşembe, Ağustos 30, 2018


Ne demişti Ali Koç o meşhur seçim konuşmasında; "Değerler diyorum, ilkeler diyorum". Bu lafın altındaki manayı anlayamayanlar, işte onlar bugün Ali Koç ve yönetimini pervasızca eleştirenlerdir.

Başkan seçilmesinin üzerinden henüz üçüncü ayı bile geçmemiş bir adamı ve ekibini eski usül adetlerle eleştirerek, medyadaki kuklalarıyla yıpratarak taraftarın önüne atmaya çalışanların, hayatları boyunca anlayamadıkları "değerler ve ilkeler" kavramı. Bunu kavramanızın güç olduğunu biliyorum çünkü yıllardır tepeden inme kararlarla hareket ettiniz. Ancak sizin geri kafalı oluşunuzun ceremesini artık bu camia çekmek zorunda değil.

Aziz Yıldırım'ın 20 yıllık başkanlığında, kulüp içinde ve taraftar üzerinde kalan etkileri silmek hayal dünyanızda yaşandığı kadar kolay olmayacak. Ali Koç'un gelişi büyük umutların yeşermesine sebep oldu ama bu umudu büyütecek, dallanıp budaklanmasını sağlayacak zihin yapısına Ali Koç'a en fazla destek verenlerin bile henüz sahip olmadığı bir gerçek.

Buna en büyük etken sosyal medyanın kötü yanlarından biri olan her şeyi bir çırpıda harcama hastalığı ve medyanın insanların algısıyla oynama özelliği. Üç ay önce "En büyük transfer Ali Koç" diyenlerin üst üste iki lig yenilgisiyle "Bunlar nasıl transferler başkan?" seviyesine gelmesinin en başka bir açıklaması yok.

Bu boş boğazlığı yapan insanların 7/24 Twitter'da takılması ve gerçek hayatla bağlarının tamamen kopmuş olması tesadüf olamaz. Biraz mantık sahibi olanların, borç içinde yüzen ve bütün gelirleri temlik altına alınan Fenerbahçe'den 3 ayda bambaşka bir kimliğe bürünmesini beklemesinin gerçekliğe sığmadığını görmesi gerek.

Sizi bilmem ama yıllarını Kadıköy'de, deplasmanda, basketbolda, voleybolda ve her fırsatta altyapı maçlarında geçirdikten sonra 7 yıl stadın kapısından içeri girmemiş birisi olarak, yeniden bu umudu bana veren adamı bu kadar kolay harcamanıza göz yummayacağım.

Hele hele spor medyasında çalışan biri olarak adam harcamanın, insanların algısıyla ne kadar kolay oynanabildiğinin ve yapılan ısmarlama haberlerin birebir şahidi biri olarak size tavsiyem sakin olmanız. Geri dönüşü olmayacak hataların arifesindesiniz. Beklentiler çok fazla, şampiyonluk ve başarıya açız ancak hiçbir şey Fenerbahçe'nin geleceğinden daha önemli değil.

En azından "Ne kupa büyüklüğü, ne şampiyonluk" sözünü şiar edinenlerle birlikte güzel günlere yürüyeceğimizden şüphem yok. Taraftar olarak görevimiz Fenerbahçe'ye kalkan olmaktır. Tribüne gelen insanların beş yıldızlı otele tatile gelmediğinin bilincine acilen varması gerektiği günler yaşıyoruz.

Memnun kalmadığınız her işin peşinden kelle isteyecekseniz o tribünde artık yeriniz yok. Çünkü kendi taraftarına bileklik takan zihniyeti kovmamız 20 yılımızı aldı, artık kaybedecek bir dakikamız daha kalmadı.

Benfica maçından sonra stadı terk etmeyen ve takıma sahip çıkan ruhtan başka bir şeye ihtiyacımız yok. Kurtuluş için bu yüreklilikten başka çaremiz de yok. Bu yükü kaldıramayacaksanız en azından gölge etmeyin, başka ihsan istemez.

"KEDERLİ GÜNLER OLSA DA BAZEN, SEVİYORUZ SENİ CANI GÖNÜLDEN"

You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler