Forvete değil orta sahaya...

Pazar, Ocak 08, 2012


Ligin ikinci yarısına Orduspor deplasmanında alınan beraberlikle başladık. Ancak Orduspor maçında yaşadığımız bu puan kaybını tek sebebi forvet hattımızın etkisiz olması değil.

Transfer döneminin açılmasıyla birlikte Aykut Kocaman'ın da sık sık dile getirdiği gibi forvete takviye yapılması gündemden düşmüyor. Ancak görünmeyen bir sorun var ki bizi asıl yaralayan nokta burası. Ön libero mevkiisinde yaşadığımız sıkıntı kimsenin gözüne çarpmasa da takımın düşüşündeki asıl neden buradan kaynaklanıyor.

Selçuk Şahin'in sakatlanması, Emre Belözoğlu'nun geçirdiği zorlu süreç, Cristian'ın iyi başladığı sezona kötü devam etmesi ve Corinthians'a dönmek istediği videonun ortaya çıkması, Gökay'ın kayıplara karışması diye sayarken zaten ön liberoda oynayacak futbolcu kalmadı. Aykut Kocaman'ın Mehmet Topuz'u daha çok sağ kanatta kullanma isteği nedeniyle ondan bu bölgede yararlanamıyoruz.

Ligin en çok isabetli pas oranına sahip takımı olan Fenerbahçe'nin düşüşündeki başlıca neden orta sahadaki bu çöküş. Özer Hurmacı'nın yıllardır beklenen patlamayı bir türlü yapamamasının yanına Sezer'in de takıma adapte olamamasını eklediğimizde elle tutulur bir tek Alex kalıyor. O da orta sahanın bu çöküşünden etkilenince F.Bahçe'deki belki de en kötü istatistiğini sergiliyor.

Şubat ayına kadar takıma transfer yapılacaksa, öncelik olarak orta saha mevkiisi olmalı. Alper Potuk transferinin iptal olmasının ardından yerine bu açığımızı kaptabilecek kalitede bir oyuncu alınmalı. Ya da kayıplara karışan Gökay tekrar bulunup geçen sezon olduğu gibi takıma monte edilmeli.

You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler