Cuma, Aralık 23, 2011

İzin verin, G.Saray şampiyon olacak

Fatih Terim'in G.Saray'da göreve gelmesiyle yapılacak haberlerin de törpülenerek yayınlayanacağını herkes tahmin etmiştir. Ancak gazetecilerin bu kadar Terim etkisinde kalması olacak iş değil.

Terim'in gazabından korkan kalemler gördüklerini bile yazamayacak hale gelmişler. Aziz Yıldırım'ın medyayı tehdit ettiği iddiasıyla salyalarını akıtanlar Fatih Terim'in aynı özelliği ile övünmeyi kendilerine borç sayarlar. Bu ne yaman çelişki anne?

Özellikle bazı Galatasaray muhabirleri haber kopartabilmek için Terim'in bir taraflarını naısl yalıyor belli değil. "Terim'in müthiş planı" , "Terim'in harika planı" , "Terim'den inanılmaz plan" Ne planmış arkadaş. İsmail Türüt bu kadar planı görse gözleri dolar. Pohpohlamanın, abartının ardı arkası kesilmiyor.

G.Saray iyi mücadele ediyor olabilir, zaten buradaki konumuz onların nasıl top oynayıp oynamadığı ile ilgili değil. Bu uyarıyı yaparak yanlış anlaşılmaların önüne geçelim. Yazının amacı bazı gazetecilerin Fatih Terim yalakalığına bürünerek nasıl insanların gözüne perde çektiğini göstermek.

Aykut Kocaman geçen sezon devre arasında basın toplantısı düzenledi. Elindeki haklı belgelerle hakemlerin yaptığı haksızlıklara değindi. Sonrasında Aykut Kocaman'a edilmedik laf bırakmadı insanlar.

Peki Fatih Terim ne yaptı? 8. hafta Türk Telekom Arena Stadı'nda oynanan Gaziantepspor maçından sonra ne dedi? Evet o maçın hakemi Abdullah Yılmaz inanılmaz kötü bir maç yönetti. G.Saray'a iki tane tarışmalı kırmızı kart gösterdi. Ancak sarı kırmızılılara iki tane de net kırmızı vermedi!

G.Antepspor'un o maçta sergilediği müthiş futbol gölgede kaldı. Herkes maç sonrası Ali Dürüst ve Fatih Terim'in yaptığı açıklamalara yoğunlaştı. Önce Ali Dürüst "Bizi kaosa çekmek istiyorlar. Hakemler başkanlarından talimat alıyor" dedi, ardından Fatih Terim "İzin verirlerse önümüzdeki haftadan sonra kazanacağız" dedi.

Ve G.Antepspor maçından sonra G.Saray ligde hiç maç kaybetmedi. Anlaşılan Terim'in imalı sözleri yerine ulaşmış. Birileri G.Saray'ın maç kazanmasına izin vermiş! Ali Dürüst'ün bütün korkuları son buldu, G.Saray artık kaosa çekilmiyor! Trabzonspor ve Manisaspor maçlarında olmayan faulden bulduğunuz goller için nasıl olsa size kimse hesap sormuyor. Hayat güzel be...

Aykut Kocaman konuşunca birilerine talimat gitmiş, hakemler baskı altında bırakılmış olur. Ancak Fatih Terim hazretleri konuşunca sadece takımın hakkını korumuş olur değil mi? Büyük imparator... Çakma Mourinho...

Tüm bunları gören gözlerine rağmen kör olan, duyan kulaklarına rağmen sağır olan herkese yazıklar olsun.

NOT: Bu arada, G.Antepspor o maçtan sonra oynadığı 9 maçtan sadece 1 galibiyet çıkarabildi.

4 yorum:

Devil dedi ki...

Bye bye BIRDS!
It's time to go
(-_-)

sarkık libero dedi ki...

tamam imparator medya üzerinde etkisi olan bir adam. gelmesini isterken en çok bu özelliğini göz önünde bulundurduk son yıllardaki haberden sonra da hocam trabzon yada manisa maçında olmayan frikikler dediğim an yazı bitti benim için... şu at gözlüklerini çıkarsan daha kaliteli yazabilirsin.

piklop dedi ki...

Fatih Terim o kadar etkili bir adamsa hiç maç oynanmasın, şikedir, teşviktir; bunları da unutalım.. Hatta ebedi şampiyon Terim olsun..

kusura bakmayın, sizin uçtuğunuz noktaya kadar ulaşmaya çalışıyorum, zira bayağı yükseklerdesiniz..

Terim'i sevmeyebilirsiniz, Galatasaray'ı da keza sevmeyebilirsiniz; ama direk olarak sevmiyorum deseniz daha mantıklı olacak bence..

Çakma Mourinho ifadesi de gülünç kaçıyor..

Sizi okumaya devam etmek isterim, ama bu tür yazılarla zorlanacağım herhalde.. Sen kimsin, okuma kardeşim okumazsan da diyebilirsiniz; saygı duyarım.. Biraz empati lütfen :))..

pooliver dedi ki...

bank asya hezeyanı hep bu saçmalamamalar.
Gaziantep maçındaki hakem aynı şekilde bir FB maçı yönetse muhtemelen Aykut günlerce,haftalarca zırlardı televizyonda. İnsanı futbol taraftarlığından utandırıyorsunuz. Biraz onurlu lan. Gırtlağa kadar boka batmışken ona buna bok atmaya çalışmayın.