İstedikleri bir göz, TFF vermiş iki göz!

Pazartesi, Aralık 19, 2011
Trabzonspor karşısında aldığımız galibiyetin ardından "İşte şampiyon" , "Bu da mı şike?" gibi muhabbetlere girmeyeceğim. Nedeni çok basit, Trabzonspor tarih boyunca Fenerbahçe'nin rakibi olmamıştır, olamaz da... He pardon 1996'da bir ara olmaya kalktılar Aykut Kocaman cevabını verdi.

3 Temmuz'dan bu yana yaşanan süreçte... Tamam tamam kullanmayacağım o klişeyi. Çok iyi oynamadık belki ama maçın hakimiydik. Aykut Kocaman'ın maç sonu dediği şey çok önemli. Bazı maçlarda kazanmaktan öte oynanan futbol hepimiz için çok önemlidir. Ancak bu karşılaşmadan galip gelmek, güzel futbol oynamaya oranla daha ağır basan taraftı. Trabzonspor geçen sezon yakaladığı başarıyı sürdürecek bir kadro oluşturamadı sezon başında, malum Fenerbahçe'de bilinen olaylar nedeniyle önemli oyuncularını elinden çıkarmak zorunda kaldı.

Geçen sezonun şampiyonluk yarışı veren iki takım da sanki hiç öyle bir maratona girmemiş gibiler. Ama bu durumdan şikayet edecek bir takım varsa o da Fenerbahçe'dir. Hiç hesap edilmeyen durumlar sonrasında bugünlere sürüklenen bir kulüp ile istediği 1 göz TFF'nin verdiği 2 göz olan Trabzonspor'un durumu aynı başlıkta değerlendirilemez.

Trabzonsporlu yöneticiler, sporcular hala çıkıp bir şeylerden şikayet ediyorsa eğer, adama "yuh" derler. Şampiyonlar Ligi'nde oynadıkları için şikayet eden kulübü ilk kez görüyorum. Sezon başında saçma sapan transfer politikalarıyla takımını kuvvetlendirmeyi beceremeyenler en ufak hatada topu başkalarına atıyor.

Merak ediyorum bu adamlar ağlıyorsa biz ne yapalım?

You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler