Pazartesi, Aralık 26, 2011

Göster kendini Bolvadinli!

Daha resmi olarak açıklanmasa da zaten çok önceden Fenerbahçe ve Eskişehirspor'un anlaştığı biliniyordu Alper Potuk için... Şimdi iş sadece imzaya kaldı.

İlk kez 2008-09 sezonunda Eskişehirspor formasıyla Süper Lig'de top oynayan Alper Potuk o zamanlar 17 yaşındaydı. O sezon sadece 1 lig maçına çıkan Alper, bu sayıyı bir sonraki sezon 16 maça çıkardı. Savunma özelliğinden çok pas trafiğinde Eskişehirspor'un en önemli ismi diyebiliriz. Takım atağa çıkarken ki hızı Aykut Kocaman'ın en çok tercih ettiği yönü olduğunu düşünüyorum. Çünkü Kocaman'ın sürekli söylediği şey atağa daha hızlı çıkabilmek! Emre ile bunu yapabiliyorduk ama Cristian ve Selçuk'la asla başaramıyorduk. Topu ayağında ezmiyor. Bu özellikleri sayınca Selçuk Şahin aklınıza geldi biliyorum. Kısacası Selçuk'tan yıllardır yapmasını beklediğimiz ama bir türlü yapamadığı her özellik bu çocukta var.

Alper asıl çıkışını geçen sezon Süper Lig'de 24 maçta forma giyerek yaptı aslında. 2010-11 sezonunda 3 asist yapan Alper'in 533 de isabetli pası var. Bu yıla gelecek olursak ligin ilk yarısında oynanan 17 maçta da ilk 11'de forma giydi ve 1 gol, 1 de asist yaptı. Daha şimdiden bu sezon yaptığı 440 isabetli pas oranıyla her geçen sezon kendisini ne kadar geliştirdiğini söyleyebiliriz.

Appiah gittiğinden beri ön libero sıkıntısı yaşadığımız aşikar. Emre gelince o sorunu aştık ancak bu sefer Emre'nin yanına partner bulamadık. Cristian ilk geldiği sene beklenilenin tam aksine bir performans sergiledi. Bu sezon başına çıkış yakaladı ancak sürekliliğini sağlayamadı. Selçuk Şahin Konfederasyon Kupası'ndan sonra sakatlanmasının ardından bir daha düzelmemek üzere ayrıldı zaten. Bir daha futbol oynayamayabilir denilen adamın elinden de bu kadar geliyor, ona da hak vermek lazım!

Şimdi Alper'in gelişi ön libero mevkiisindeki ölü toprağını üzerimizden atmamıza yardımcı olacak. Daha 20 yaşında ve her geçen gün üzeirne katan bir futbolcu görünümünde. İstanbul onu nasıl etkiler, değişir mi bunu zaman gösterir.

5 milyon euro belki Haziran 2012'de sözleşmesi bitecek bir futbolcu için çok gözükebilir, ancak şöyle geçmişe bir göz atıyorum da böylesine parlayan bir çocuğa çok değil be...

Emre Belözoğlu'nu idolü olarak görmesi ve onunla beraber oynayacak olması da ayrı bir avantaj... Hadi bakalım Bolvadinli, göster kendini...

Hiç yorum yok: