Trabzon başkanı maçın hakemini değiştirirse!

Pazar, Ekim 09, 2011Sene 1984... Trabzonspor o günlerde de ağlamaklı bir şekilde İstanbul kulüplerinin kayırıldığını, haklarının yendiğini iddia ediyor. O dönemki Trabzonspor başkan ise Mehmet Ali Yılmaz da bu ağlamaların öncülerinden birisidir.

O yıl yapılacak Türkiye Kupası Finali'nde Beşiktaş ve Trabzonspor karşı karşıya gelmektedir. Maçın hakemi Necmi Temizel'di. Ancak Trabzon camiası bu hakem atamasından memnun değildi. Hakemin açıklanmasının ardından Mehmet Ali Yılmaz'a gelen bir telefon: "Başkanım hakemi açıkladılar, Necmi Temizel. Yandık! Necmi hocanın gözleri görmez. Üstelik hakemlerin başı olan Ertuğrul Dilek'in adamıdır. Biz bu maçı kaybederiz."

İşkillenen Mehmet Ali Yılmaz sinirli bir şekilde Federasyon Başkanı'nı arar: "Baba ne yaptın sen. Yakacan bizi. Artık gitmemize gerek yok maça. Verdin kupayı Beşiktaş'a. Hayırlı olsun" der. Federasyon başkanı şaşkın şekilde Yılmaz'ı ikna etmeye çalışır ama Trabzonspor Başkanı dinlemez ve telefonu kapatır.

Aradan beş gün geçer. Trabzonspor kafilesi maç için İzmir'e gider. Trabzonlu yöneticiler başkan'ın yanına gidip fısıldar: "Başkanım büyüksün valla, hakem değişti."

Gerçekten de hakem değişmiş ve Trabzonspor maçı 2-0 kazanarak Türkiye Kupası'nı kazanmıştı. Bu arada Necmi Temizel'in yerine göreve gelen hakem İhsan Türe'ydi.

You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler