Perşembe, Eylül 22, 2011

Süper Lig 3. hafta panoraması


Hepinizi birazdan istatistik manyağı yapıcam... Çok sevmiyorum ama maksat paylaşmak... Belki işinize yarar...

Spor Toto Süper Lig'de 3. hafta maçları geride kalırken bu hafta en fazla şut çeken takım İstanbul Büyükşehir Belediyespor oldu (19). İstanbul Bşb bu şutların 10'unda isabet sağlarken bu rakam onları haftanın en fazla isabetli şut çeken takımı da yaptı.

3. haftada en çok isabetli ortayı Samsunspor açarken (8), en fazla korner kullanan takım Fenerbahçe oldu (10).

Oyuncu performanslarına bakıcak olursak bu haftanın en fazla şut çeken oyuncusu Burak Yılmaz olurken (7) en çok isabetli şut çeken futbolcu ise Sivassporlu Morten Rasmussen'di (4).

3 haftanın toplam istatistiklerine baktığımızda ise en çok şutu çeken futbolcu İBB'den Francisco Doka'yı ilk sırada görüyoruz (14). Ancak isabet sağlayan şut oranlarında ise zirve Alex'in (5).

Karabüksporlu Ragued ise en çok isabetli pas yapan oyuncu oldu (161)..

Sezon genelinde takım istatistiklerine geri dönersek Karabükspor en fazla şut çeken takım (49) olurken Fenerbahçe ise en isabetli pas yapan takım konumunda (1057).

Süper Lig'de 3 haftaya baktığımızda en isabetli orta yapan takım Beşiktaş gözüküyor (19). En isabetli korner kullanan takım ise Fenerbahçe (21). Ayrıca Fenerbahçe'nin isabetli 21 kornerinin hepsini Alex de Souza kullanmış...

Haftaya görüşürüz öptüm kib bye...

2 yorum:

yiğit yılmaz dedi ki...

21 orta kaç gol Fenerbahçe'den ?

TribunselSevda dedi ki...

Bildiğim kadarıyla kornerden gol atmadık bu sezon daha :s yanlışsam düzelt. 21 isabetli orta var kornerden ama gol yok. Bak bu da ilginçmiş.