"... Kurtuluşa kadar savaş!"

Pazar, Ağustos 14, 2011

Bugün doğum günü...

Herkesin isteyipte ulaşamadığı, şerefi ve mücadelesi için savaşıp ölme kutsallığına erişen nadir insanlardandı o. Dönemin en hırçın, gözü kara önderlerindendi. Bugün, onu omuz omuza savaştığı yoldaşlarından ayırmaya kalkanları görse eminim hepsinin suratına tükürürdü.

Hayatını feda etmeyi göze aldığı yoldaşları ile Mahir'i ayrıştırmaya kalkanların, bu savaşın manasını anlayamadığı çok açıkça ortadadır. Onlar bu yola baş koyduklarında ne Mahirci oldular, ne Denizci ne Kaypakkayacı... Hepsi omuz omuza tek bir hedefe yöneldiler. Ve tek yol göstericileri ise devrimin sönmeyen ateşi oldu.

Senin ile aynı gün doğma şerefine nail olmak nasıl bir mutluluk ve huzurdur bilemezsin. Eğer hayatımda bir fırsat verilse ve "dile benden ne dilersen" dense, tek dileğim sizlerin yaşadığı yıllara geri dönüp bu mücadelede yer almak olurdu.

Sizlerin kutsallığını kavrayamayanlar inan acınası gözlerle bakıyorum.

İyi ki doğmuşsun Büyük Önder Mahir Çayan.

İyi ki doğmuşsun ve hayatını Deniz Gezmiş ve mücadelen için feda etmeyi göze alabilecek kadar cesaretli birisi olmuşsun...

Ne güzel demiş şair; "... Deniz Gezmiş, Mahir Çayan, devrim için öldüler"...

Mahir-Hüseyin-Ulaş: KURTULUŞA KADAR SAVAŞ

You Might Also Like

1 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler