Çarşamba, Ağustos 03, 2011

"G.Saray gibi dostum olacağına..."

 

Kazım Kanat üstadımızın kaleminden...

Galatasaray gibi dostum olacağına, Fenerbahçe gibi düşmanım olsun...

Beşiktaş taraftarında anlamsız bir Fenerbahçe düşmanlığı almış gidiyor tam tersi olarakta bir Galatasaray sempatizanlığı almış başını gidiyor ama Beşiktaş taraftarı bazı gerçeklerin farkında değil herhalde. O dost olarak gördükleri Galatasaray, Beşiktaş'ın elinden şampiyonlukları alan takımdır.
Hiçbirimiz 8-0'ları, Doğan marka arabaları ve daha birçok şeyi unutmadı. Ne zamanki Beşiktaş'ın hakları yense karşısında hep Galatasaray olmuştur. Beşiktaş'a karşı kurallar çıkarttırıp haklarını gaspedip, alenen şikeleri yapan ve birde bunun üzerine kardeş gibi görülen olmuştur. Ben de bun anlamıyorum, anlayamıyorum.
Galatasaray gibi sinsi, hep arkadan vuran binbir dolap çeviren bir dostum olacağına Fenerbahçe gibi düşmanım olmasını her zaman yeğlerim. Nereden geliyor bu Fenerbahçe düşmanlığı? Aslında bunun nedeni Beşiktaş ve Fenerbahçe taraftarlarını yıllarca tribünlerde olan mücadelesi. Kapalı tribünü kapma olaylarından süre geliyor.

Galatasaray'ın taraftarı o zamanlarda bu mücadelelelere dahil olamadığı gibi hep arka planda kaldı. Bir de son yıllarda güçlenen ve diğer takımların üzerinde görülen bir Fenerbahçe'ye karşı yanına yandaş bulma çabası ama bu yandaş Galatasaray olmamalı.
Büyük takımlar tek başına büyüktür. Yandaş olarak gördüğün takım senin şampiyonluklarını çalan, 1 numaraları geçmişi siyah lekelerle dolu bir takım. Ben bunu sindiremiyorum.

7 yorum:

SEREN BİNGÖL dedi ki...

Aslı ispat edilmeyen, doğruluğu olmayan, bir 8-0'ın peşinden koşup gidiyorsunuz.

Allah Kurtarsın.

Efeee dedi ki...

Allah'da kurtaramaz bunları nefes tüketmeye gerek yok.

salva dedi ki...

yaw bir çok Fener li arkadaş daha düne kadar, ya bu GS ne kadar düzgünmüş bu BJK lılara kıyasla demiyor muydunuz ?

bss dedi ki...

ahahah komik bir yazı olmuş,son 10 yıldır fenerbahçe saf ve tertemiz galatasaray kirli.

bu neyin karmaşası anlamış değilim hiçbir büyük klüp temiz değil dersen tamamdır,ama tutupda galatasaray için sinsi,arkadan vuran vb sıfatlar yakıştırırsan şu anda içeride olan klüp başkanları ve yöneticiler hangi takımın sorumluları onların cevabını vermek gerekir.

kaptan dedi ki...

sızden bır bok olmaz basıktasın gonderdıgı tesvık ı almayıp daha once 6 gol attıgı takıma neden sahıp cıkarlar bılemem bız 2 gol atsak zaten sampıyonduk 1 gol bıle yetıyordu osuruktan yazıp yazıp dururorsunuz acarsın o yılın fıksturunu bakarsın okuz

oguzdag dedi ki...

Seren, okumayı kapamamışsın sanırım, blogger demiyor rahmetli Kazım Kanat diyor... Ayrıca bir 8-0 yok, 6-0 da var... Ya gidin artık şu Fener bloglarından...

Sema Ankaralı dedi ki...

ikiside hatta üçüde aynı bok..kutsal ittifakçılar.söz konusu Fenerbahçe olunca eziklikleri bunları birleştirir.