Pazartesi, Temmuz 04, 2011

Gereği "çoktan" düşünüldü!


Hiç kimsenin beklemediği anda bir bomba patladı. Aziz Yıldırım ve spor dünyasından birçok isim şikve-teşvik soruşturmasından dolayı gözaltına alındı. İnsanlar devam eden bir soruşturma için hükmü verdiler bile. Aziz Yıldırım hapse, Fenerbahçe kümeye...

Bu olaylar hiç şüphe yok ki Fenerbahçe tarihine kara bir leke olarak geçecek. Buna bu saatten sonra kimse engel olamaz. Aziz Yıldırım davadan kurtulsa bile (ki pek ihtimal vermiyorum) yaşanan bu gelişmeler kulübü derinden yaralamış durumdadır. Yıllarca böyle bir adamın bize zarar vereceğini söyledik durduk. Ancak bizim "güç" meraklısı halkımızın tavrı Fenerbahçe taraftarının da bünyesine doğal olarak işledi. Aziz Yıldırım gerçekten güçlü birisi ancak biz "Bu güç kötülükten geliyor, Fenerbahçe'ye zarar verir" dedikçe Fenerbahçe düşmanı ilan edildik...

Kimsenin Fenerbahçe Kulübü'nü bu duruma düşürmeye hakkı yoktur. Aziz Yıldırım hakkında olan düşüncelerimi beni biraz takip ediyorsanız iyi bilirsiniz. Günahım kadar sevmem. Fenerbahçe tribünlerine uyguladığı politikalardan dolayı ve Fenerbahçe Kulübü başkanlığına yakışmayacak derecede illegal işlere bulaştığından dolayı kendisine karşı hep nefret doluyumdur.

Zannediyorum ki şike olaylarından yırtsa bile Recep Tayyip Erdoğan onun biletini çoktan kesmiş. Silahlı suç örgütü kurma iddiası savcılığın Aziz Yıldırım'ı bitirme hareketinin B planı olarak saklı tutuluyor. Zaten soruşturmayı yürüten adam iktidar yalakası olarak bilinen Zekeriya Öz.

Bu bir paranoya falan değil. Aziz Yıldırım'ın nası biri olduğu yıllardır bilinmiyor muydu? Neden birden bire yapıldı bu operasyon? Yoksa Murat Ülker'in Fenerbahçe başkanlığına adaylığının gündeme gelmesi de mi tesadüf? Ya da Recep Tayyip Erdoğan'ın Aziz Yıldırım ile bütün ilişkilerini sonlandırması mı?

Aziz Yıldırım'ın büyük ihtimalle bu operasyondan haberi vardı. Çünkü şöyle son 1-2 haftaya baktığımızda yaptığı açıklamalar pekte normal değildi. Hani derler ya insan öleceğini hisseder, Aziz Yıldırım da zannedersem böyle bir operasyon yapılacağı duyumunu almış. Önce cemaatleri kast ederek "Yıkılmayan son kale Fenerbahçe" dedi ardından daha 1 hafta önce durduk yere "2006 araştırılsın" dedi.

Sizce üzerinden 5 yıl geçmiş bir şey için Aziz Yıldırım neden çıksın birden bire bu tarz bir açıklama yapsın Sezonu şampiyon olarak tamamlamışsın üstelik.

Artık tek temennim Fenerbahçemin bu işlerden en az zararla kurtulabilmesi. Başka kimse için endişem yok. Tek korkum F.Bahçe'nin üzerine yapıştırılacak olan lekedir. Bu kara günler elbet gelip geçecektir kimsenin şüphesi olmasın.

Eğer Aziz Yıldırım  şike yaptıysa ve dolayısıyla bu yüzden Fenerbahçe şampiyon olduysa cezası neyse verilsin... Adalet yerini bulsun...

Ama sizden rica ediyorum. Elinizi vicdanınıza koyun... Madem adalet yerini bulsun diye seviniyorsunuz bugün o zaman Oscar Cordoba'dan bahsedin... O maçta Beşiktaş taraftarı niye durduk yere "Bu maçı satanın anasını sikeyim" diye tezahurat yaptı? Adnan Polat ve Yıldırım Demirören'in Papermoon buluşmasını araştırın, çıkışta "Kupa bizim lig Galatasaray'ın" açıklamasını didikleyin...

Sinan Engin-Alaattin Çakıcı konuşmalarını araştırın. Ortaya çıkmış ses kayıtları varken bile insanlar hiçbir şey olmamış gibi davrandı bunlardan söz edin. Bu konuşmaların sahibi adam şimdi yayıncı kuruluşta yorumculuk yapıyor.

Sergen Yalçın'ın Galatasaray kalesine giderken niye geri döndüğünden bahsedilsin. Ve bu adamın şimdi devlet televizyonunda çalıştığı unutulmasın.

Ben bir F.Bahçeli olarak eğer kulübüm pis işlere alet edildiyse gereken ceza verilsin diyorum... Ancak kendi kulüplerinin tertemiz olduğunu iddia eden kansızlara sadece biraz insan olun diyorum...

"Adalet dedikleri şey o kadar da adil değil"

5 yorum:

ahmet serdar dedi ki...

kardeşim niye hemen "bizimkilerin boku çıktı, napalım ötekilere de bok atalım ki içimiz biraz rahatlasın" olaylarına giriyosunuz?

niye illa birilerine bok atmanız gerekiyor? içinizdeki kötülere kızın, bırakın öteki-berikini.

tenten dedi ki...

koyu bir galatasaray li olarak yazinin altina imzami atarim. bu olay ne yazik ki sadece Fenerbahce ile sınırlı degil. Eger varsa benim klubumde bunu yapanlar da ayni cezalari cekmeliler. kendi adima soyleyeyim gs basketbolda yanlis adam oynatma skandalinda kume dusurulsun demistim. cunku 1-2 tane kendini bilmez koca koca kluplerden buyuk degildir ve onlarin yaptiklari bu buyuk kluplere leke surdurmemelidir.
sunu soylemekte yarar var; dedigin gibi bu saatten sonra aklansa dahi aziz yildirim aklanamayacaktir. hep suphe ile yaklasilacaktir yapilan transferlere ve basarilara.

Jordi Metal dedi ki...

Benki Uefa'da değil 16. şampiyonlukta ağlamış bir Galatasaray'lıyım. Şayet o yılki maçlarda gerçekten şike ispatlansın döktüğüm her damla gözyaşımın hesabını Ednan'dan bu dünyada, Rahmetli Canaydın'dan öteki dünyada sorarım. 2 gündür olan olaylardan utanç duyuyorum. En az bir Fener'li kadar üzülüyorum açıkçasıç. Çünkü ben futbola ertesi gün arkadaşlarıma takıldığım bir eğlence olarak görüyorum. Bunlar ise azmış durumda.

Mustafa B. dedi ki...

Geçmiş sezonlarda da muhakkak şike olmuştur. Bizde yoktur demiyoruz. Hepsi araştırılsın evet haklısın.

Mesela Anelka'nın el ile attığı gol falan araştırılsın. O maçtan önce Nobre'nin rizeye eliyle indirip attığı falan. O sezonda da şikeler vardır.

Şaka bir yana. Adalet illa geçmişteki pislikleri ortaya çıkarmak için mi? Madem birisi cinayet işleyince ilk cinayete kadar gidilip o cinayeti işleyene de ceza verilsin. Mantğıa bak.

hayatvefutbol dedi ki...

Basit bir deyim olacak ama kabak Fenerbahçenin başına patladı bu durumda,ligden düşürüleceği ihtimalini vermiyorum fenerbahçe adına ama fenerbahçe bu durumdan çok zarar görecektir.