Pazartesi, Mayıs 02, 2011

Role Playing; Tolunay Kafkas!

Bu hafta Fenerbahçe maçını değerlendirmeye gerek yok. Konuşulması gereken başka önemli şeyler var. Mesela Tolunay Kafkas ve Gaziantep başkanı'nın dün akşam ki maçtan sonra yaptığı rolden konuşalım.

Trabzon hatalı bir karar sonrası aldığı penaltı ve rakip takımın 10 kişi kalmasıyla maçı 3-0 rahat kazandı. Belki o penaltı golü gelmese zorlanacaktı Trabzon çünkü maçın başındaki baskılı oyunu kırılmıştı. Burak dışarda yapılan hareket sonrası kendini ceza alanında yere atmasıyla penaltıyı çaldırdı. Hadi Trabzon bir şekilde zaten atardı diyelim. Peki Antepli oyuncuların sahadaki halini izlediniz mi?

Geçen hafta 1. dakikada Alex'in kafasını yaracak kadar hırslı olan Hürriyet'i izlediniz mi? Peki Niang'ı daha ilk yarı bitmeden sakatlayan Emre Güngör gibi hırçın stoperin dün araya atılan toplara koşmaya bile mecali olmadığını gördünüz mü?

Maçtan sonra Tolunay, 3.'lük mücadelesi verdiklerini ve bu yolda insanların kendilerini önemsemediklerinden bahsediyor. Çok ilginç... Başkanı ve teknik direktörü 3.'lük için bu kadar hırslı olan bir takımın futbolcuları 3-0 yenikken maçın bitmesine 15 dakika kala kendi yarı sahasında pas yapıyor. 

Haftalardır Trabzonluların sokak kadınları gibi ağlayıp durdunuz. Alın şimdi ağzınıza meme olsun bu da azcık çenenizi kapatırsınız inşallah. Geçen hafta bizim penaltımıza laf eden Sadri Şener, kendilerinin kazandığı penaltı sorulduğunda "E nolcak o zaman 3-0 değil 2-0 kazanmış oluruz" pişkinliğinde cevap veriyor. Be şerefsiz bizde o zaman 5-3 değil 4-3 kazanmış sayılmazmıydık Buca maçını?

Not: Cuma günü eski Trabzonspor başkanı ve şimdiki Spordan sorumlu bakan Faruk Özak, "Antep gibi bir takıma güzel stadda top oynamak yakışır. En kısa zamanda Gaziantep'e stad yapacağız" diyor. Bu da kıyıda köşede dipnot olarak kalsın.

Hatırlayacağınız gibi bu kel bakan daha önce "Trabzonspor bu sene 7. kez şampiyon olacak" açıklaması da yapmıştı.

3 yorum:

Esat Erman dedi ki...

Eline sağlık, Fenerbahçe taraftarının tercümanı olmuş :)

azapaza dedi ki...

o bakanın o kel kafası var ya, onun ben ''ana... aa....neyse gerisini söylemiyim :)))''

Semih Koca dedi ki...

bana da öyle geldi. Yalandan yangın vardı sanki biraz işin içinde...