Pazartesi, Mayıs 16, 2011

Kabul etmek zor ama gerçek...

Artık bütün sezonun emeğinin 90 dakikada belli olacağı saatlere girmiş bulunuyoruz. Biz bu senaryoyu daha önce 2 kez yaşadık ve ikisinden de hüzünle ayrıldık... Bu sefer öyle olmayacak...

Şampiyonluğumuzu ilan etmeye 90 dakika kaldı ancak halen doyasıya "şampiyonuz ulan" diyemiyoruz. Bu acı ama gerçek bir itiraftır. Yaşadığımız 2 büyük çöküntü her ne kadar geçmişte de kalsa bizde derin yaralar bıraktı. Bunu inkar edenin samimiyetine inanmam. Kolay değil bu tarz şoklar yaşamak. Ancak yılmadık... Geçen yıl yaşadığımız o büyük üzüntünün ardından taraftar görevini yaptı. Sene başında 20 bine yakın kombine satıldı. 

Ligin ilk yarısında işler iyi gitmiyordu, yıllardır hasretini çektiğimiz kupadan 2. Lig takımı Yeni Malatya'ya yenilerek eleniyorduk. Tabii ki tepkiler oldu, ancak bir kez olsun yalnız bırakmadık. Sadece futbolda değil, voleybolda, basketbolda... Cinsiyet ve kategori ayırt etmeden her zaman çubuklunun yanında olduk.

İkinci yarıda 1 beraberlik dışında bütün maçlarımızı kazandık. Kadıköy'de geçen yıldan beri gol yemiyoruz. Ama insanlar bu başarıyı takdir etmek yerine yermeyi tercih ediyor. Neden mi? Beşiktaş'a 29, Galatasaray'a 36 ve geçen yılın şampiyonu 5. büyük (!) Bursaspor'a ise 21 puan fark attığımız için. Kupayı şansınında yardımıyla alan Beşiktaş, kıl payı ile Avrupa biletini kaptığı için. Galatasaray küme düşme potasından zar zor kurtulduğu için...

Bir kez de tebrik edin. "Ligin ilk yarısı bittiğinde 9 puan olan farkı eritip lider olduğunuz için tebrik ederim"diyin... "İyi top oynamıyorsunuz ama mücadeleyle kazanıyorsunuz" diyin buna bile razıyım. Ama diyemiyorsunuz. Çünkü yüreğiniz yok. Sonra da gelip futboldan konuşuyorsunuz. Futbolun ruhunu anlatmaya kalkıyorsunuz. Sporseverim diyorsunuz.

Yalan söylüyorsunuz. Siz Fenerbahçe'yi Aziz Yıldırım antipatik diye sevmemezlik yapmıyorsunuz. Siz Fenerbahçe'yi kıskandığınız için sevmiyorsunuz. Aziz Yıldırım'dan önce çok seviyordunuz sanki bir de gelip bu tarz bahanelerin arkasına saklanıyorsunuz. Aziz Yıldırım iyidir kötüdür tartışırım bu ayrı bir konu. Ama sizin Fenerbahçe nefretiniz bu sebepten kaynaklanmıyor. Ve en üzücü yanı bunu kendinize bile itiraf edemiyor oluşunuz.

Bayan basketbol, bayan voleybol, erkek voleybol'da şampiyon olduk ve şu anda erkek basketbol ve futbolda da şampiyonluğa ilerliyoruz. Geçmiş yıllarda siz daha başarılısınızdır olabilir eyvallah. Kimse geçmişi yok saymıyor. Ama bugün, bu tarihte her branşta en başarılı takım Fenerbahçe. Eze eze, bütün takımları çiğneye çiğneye zirvedeyiz. 

İstesen de, istemesen de bu böyle...

1 yorum:

hayatvefutbol dedi ki...

fenerbahçe şampiyondur..son haftalarda kaybedilen şampiyonluk 1 kere en fazla 2 kere olur, fenerbahçe 2 deneyimide yaşadı bir 3.sü olmaz.. tebrikler fenerbahçeye ve fenerbahçeliye..