Pazartesi, Mayıs 09, 2011

Günahlarınızdan arınacaksınız!

"Mide Bulandırıcı Süper Lig"de bu hafta Karabük yolcusuyduk. Daha hafta başından itibaren her sene sonunda olduğu gibi her kesimden çeşitli iftiralar gelmeye devam ediyor.

Önce İstanbul'da Deumi'nin Doğuş Grubu'na ait bir araçla alındığı söylendi, ardından Emenike'nin maçta oynamaması üzerinden polemikler yürütüldü. Ama hiç kimse Buca'nın sahaya çıktığı kadrodan bahsetmedi. Ve dün akşam sahanın belki de en iyi oyuncusu Deumi'ydi! Karabük seyircisi daha 1 hafta önceden Fenerbahçe'ye küfürlere başlamış, bilet fiyatları 250 liradan satışa çıkarılmıştı.

Emenike'yi bağladığımız için sahaya çıkarılmadığını söylüyorlar. Biz bir oyuncuyu bağlasak onun sahada olması mı bizim işimize yarar olmaması mı? Oyuncuyu bağlarsın ilk 11'de de başlar. ve kötü top oynar olur biter. Ama biz o kadar salağız ki kadroya bile alınmayan oyuncuyu bağlayarak maç kazanamya çalışıyoruz. Şu günlerde Emenike'nin Fener'e geleceği haberleri var. Ola ki Emenike bu maçta oynasa ve gol kaçırsa, sene sonu da bize gelse çıkacak lafın dedikodunun haddi hesabı olmaz.

Maç içinde Trabzonspor gol atıyor, Karabük tribünlerinden "gol" sesi yükseliyor. Ardından "Trabzon attı, sıra bizde" diye tempo tutuyorlar. Devletn bakanı "Trabzonspor şampiyon olacak" diyor. Meclis Başkanı, aynı zamanda Karabük'ün Onursal başkanı ve Karabük Akp Milletvekili adayı Mehmet Ali Şahin"Karabük kazansın, Trabzon şampiyon olsun istiyorum" diyor. 

Trabzonlu oyuncular, Gençlerbirliği maçı devre arasında Başkent temsilcinin formasını giyen oyunculara "şampiyon mu olacaksınız şerefsizler" diye bağırıyor. Sonrada ellerinde bir tane delil bile olmamasına rağmen Aziz Yıldırım'ın hakem odası bastığını iddia ediyorlar.

Gaziantep maçında yanlış kararla penaltı kazanıp 1-0 öne geçen sonrasında da golleri sıralayan Trabzonspor'un başkanı "Nolcak yani o golü silin 2-0 olur" diyor. Ancak 5-3 biten Fenerbahçe maçında Fenerbahçe'nin penaltısının haksız verildiğini söylüyor. E silelim o penaltıyı 4-3?!?!?!

Maç sonrası Karabük'ün yedek kalecisi Bülent Ataman, "sahadaki herkes iyi mücadele etti, saha dışını bilemem" diyor. Bülent Ataman bir dönem Trabzonspor'da forma giymiş ve bir dönem de adı şikeyle anılmış bir kaleci. Karabük'teki forma numarası bile 61 olan Bülent'in hafta içinde Karabüklü oyunculara Fenerbahçe maçında iyi oynamaları konusunda baskılar yaptığı söyleniyor.

Belki bu Bülent'e atılan bir iftira ama ne küme düşme tehlikesi olan ne de başka bir iddiası bulunan Karabük'te dakikalar 90'ı gösterirken kaleci Tomic'in kalesini terkederek gol araması neyin ifadesi?

Kimse tertemiz değildir. Her kulübün karanlık noktaları fazlaca vardır. Ama kimse gelip burada masum çocuğu oynamasın. Özellikle Beşiktaşlı ve Galatasaraylı kardeşler siz susun. İnanın şu noktadan sonra umurumuzda değilsiniz. Ancak sizler bir şeyleri üstünüze vazife sanarak konuya müdahil olmaya çalışıyorsunuz. Siz önce Zalad'ı, Malatyasporlu futbolculara verilen Murat 121'lerin hesabını verin, siz önce Cordoba'nın, Sergen'in 4'e 2 gitti pozisyonda niye geri döndüğünün hesabını verin öyle konuşun. Bunların cevabını vermeden afedersiniz ama size ancak bok yemek düşer.

Günahların takımı Fenerbahçe diye pankart açıyorlar. Sizin sevaplarınız mı daha ağır bizimkiler mi ahirette belli olur. Ama sabredin 2 hafta sonrası hepinizi teker teker günahlarınızdan arındırıcaz...

5 yorum:

Maçanın Papazı dedi ki...

ya ben anlamadım bjk lı bloglar kupa finali ve bursa olaylarına rağmen bizi takibe almışlar biz ts ile mi çekişiyoruz bjk ile mi çözemedim :-)

Maçanın Papazı dedi ki...

m a şahin in maçı heyecanla izlemesi bence skandal hakem etki altına alınmak istenmiştir

Ozan dedi ki...

ya hala mı zalad olayı zalad o sezon beşiktaştanda 6 ve 4 gol yemiş hatta zalad saçma sapan gol yemesiyle ünlüymüş zaten bok atmak için daha sağlam argümanlar bulun yıllardır zalad olayını pişirip pişirip önümüze sunun bizim hatalarımız yanlışlarımız yok demiyoruz zaten ama tarihte gördüğüm en pislik gece elle atılan goldür kimse kusura bakmasın bu sizi tertemiz yapmıyor sütten çıkma ak kaşık sanmayın kendinizi...

TribunselSevda dedi ki...

Ben zaten tertemiziz demedim ki? Zalad'ı reddeden bir Galatasaraylıyı ilk kez görüyorum gerçekten. Sen bu dediğine inanıyorsan problem yok :)

Ozan dedi ki...

demek ki sen olayı düzgün bir şekilde araştırmamışsın bende maçı izlemedim hep şike şike dendi o maça bilmiyorum belki benden büyüksün izlemişsindir maçı ama bana şike yapıldığı falan anlatılmadı