Günahlarınızdan arınacaksınız!

Pazartesi, Mayıs 09, 2011

"Mide Bulandırıcı Süper Lig"de bu hafta Karabük yolcusuyduk. Daha hafta başından itibaren her sene sonunda olduğu gibi her kesimden çeşitli iftiralar gelmeye devam ediyor.

Önce İstanbul'da Deumi'nin Doğuş Grubu'na ait bir araçla alındığı söylendi, ardından Emenike'nin maçta oynamaması üzerinden polemikler yürütüldü. Ama hiç kimse Buca'nın sahaya çıktığı kadrodan bahsetmedi. Ve dün akşam sahanın belki de en iyi oyuncusu Deumi'ydi! Karabük seyircisi daha 1 hafta önceden Fenerbahçe'ye küfürlere başlamış, bilet fiyatları 250 liradan satışa çıkarılmıştı.

Emenike'yi bağladığımız için sahaya çıkarılmadığını söylüyorlar. Biz bir oyuncuyu bağlasak onun sahada olması mı bizim işimize yarar olmaması mı? Oyuncuyu bağlarsın ilk 11'de de başlar. ve kötü top oynar olur biter. Ama biz o kadar salağız ki kadroya bile alınmayan oyuncuyu bağlayarak maç kazanamya çalışıyoruz. Şu günlerde Emenike'nin Fener'e geleceği haberleri var. Ola ki Emenike bu maçta oynasa ve gol kaçırsa, sene sonu da bize gelse çıkacak lafın dedikodunun haddi hesabı olmaz.

Maç içinde Trabzonspor gol atıyor, Karabük tribünlerinden "gol" sesi yükseliyor. Ardından "Trabzon attı, sıra bizde" diye tempo tutuyorlar. Devletn bakanı "Trabzonspor şampiyon olacak" diyor. Meclis Başkanı, aynı zamanda Karabük'ün Onursal başkanı ve Karabük Akp Milletvekili adayı Mehmet Ali Şahin"Karabük kazansın, Trabzon şampiyon olsun istiyorum" diyor. 

Trabzonlu oyuncular, Gençlerbirliği maçı devre arasında Başkent temsilcinin formasını giyen oyunculara "şampiyon mu olacaksınız şerefsizler" diye bağırıyor. Sonrada ellerinde bir tane delil bile olmamasına rağmen Aziz Yıldırım'ın hakem odası bastığını iddia ediyorlar.

Gaziantep maçında yanlış kararla penaltı kazanıp 1-0 öne geçen sonrasında da golleri sıralayan Trabzonspor'un başkanı "Nolcak yani o golü silin 2-0 olur" diyor. Ancak 5-3 biten Fenerbahçe maçında Fenerbahçe'nin penaltısının haksız verildiğini söylüyor. E silelim o penaltıyı 4-3?!?!?!

Maç sonrası Karabük'ün yedek kalecisi Bülent Ataman, "sahadaki herkes iyi mücadele etti, saha dışını bilemem" diyor. Bülent Ataman bir dönem Trabzonspor'da forma giymiş ve bir dönem de adı şikeyle anılmış bir kaleci. Karabük'teki forma numarası bile 61 olan Bülent'in hafta içinde Karabüklü oyunculara Fenerbahçe maçında iyi oynamaları konusunda baskılar yaptığı söyleniyor.

Belki bu Bülent'e atılan bir iftira ama ne küme düşme tehlikesi olan ne de başka bir iddiası bulunan Karabük'te dakikalar 90'ı gösterirken kaleci Tomic'in kalesini terkederek gol araması neyin ifadesi?

Kimse tertemiz değildir. Her kulübün karanlık noktaları fazlaca vardır. Ama kimse gelip burada masum çocuğu oynamasın. Özellikle Beşiktaşlı ve Galatasaraylı kardeşler siz susun. İnanın şu noktadan sonra umurumuzda değilsiniz. Ancak sizler bir şeyleri üstünüze vazife sanarak konuya müdahil olmaya çalışıyorsunuz. Siz önce Zalad'ı, Malatyasporlu futbolculara verilen Murat 121'lerin hesabını verin, siz önce Cordoba'nın, Sergen'in 4'e 2 gitti pozisyonda niye geri döndüğünün hesabını verin öyle konuşun. Bunların cevabını vermeden afedersiniz ama size ancak bok yemek düşer.

Günahların takımı Fenerbahçe diye pankart açıyorlar. Sizin sevaplarınız mı daha ağır bizimkiler mi ahirette belli olur. Ama sabredin 2 hafta sonrası hepinizi teker teker günahlarınızdan arındırıcaz...

You Might Also Like

5 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler