Zagreb'te Adnan Sezgin vakası!

Pazartesi, Nisan 11, 2011Hırvat futbolunun önde gelen takımlarından Dinamo Zagreb, bu aralar oldukça sıkıntılı günler geçiriyor. Kulübün taraftar gruplarından "Bad Blue Boys" üyeleri, kulübün patronu Zdravko Mamic'i protesto amacıyla eylem yapmaya başladılar.

Taraftarlar kulüp stadının önünde kurdukları çadırlarda kalarak tepkilerini gösteriyorlar. Ayrıca Mamic'in görevinden ayrılana kadar maçlara gitmeme kararı alındı.

Zdravko Mamic'in transfer politikalarını ve kulübü diktatör gibi yönetmesinden yakınan taraftlar geçtiğimiz günlerde eylemlerine başladılar. Mamic'in kulübü kendi özel işlerine alet etmesinin ardından iyice sabrı taşan Hırvat taraftarların başlattığı protestoya ilk gün 200 kişi katıldı.

Olay yerine gelen polis ekipleri, taraftarları çadırlarından çıkarmaya çalıştı ancak başarılı olamadılar. 3 taraftarın gözaltına alındığı gecenin sonunda eyleme katılanların sayısı gün geçtikçe artıyor.

Hırvat liginin bitimine 6 hafta kala şampiyonluğu büyük ölçüde garantileyen Dinamo Zagreb patronu Zdravko Mamic, anlaşılan o ki taraftarları lig kupasıyla da kandırmayı başaramayacak.

Ülkemizde ise Galatasaray'ın eski sportif direktörü ve ikinci başkanı Adnan Sezgin'in transfer politikalarından şikayetçi olan sarı-kırmızılı taraftarlar, kulübün çöküşündeki asıl sorumlu olarak tecrübeli yöneticiyi gösteriyorlardı. Uzun süre taraftarların istifasını istediği Adnan Sezgin geçtiğimiz aylarda görevinden ayrılmıştı.

Bu haber 11-04-2011 tarihinde sporx.com 'da yayınlanmıştır.You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler