Cuma, Nisan 01, 2011

Yasakladığınız meşaleler g.tünüzde patlasın!

Sporda şiddet yasası geçtiğimiz günlerde resmen onaylandı. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde uygulanmaya başlarlar. Peki bu yasayla ne istiyorlardı taraftarlardan?

Aslında yeni ceza sisteminin şöyle bir özetini okuduğunuzda zaten taraftarlardan ne istediklerini anlamamanız için aptal olmak gerekir. Diyelim sen kendine bilet aldın, ama bir aksilik çıktı ve o gün maça gidemeyeceksin, biletin üzerinde senin ismin, senin resmin var. Bir arkadaşına veriyorsun gitsin diye. Ardından arkadaşını 4 yıl ile 10 bin gün süreyle bir daha görememek üzere Sivas/Temeltepe hapishanesine uğurluyorsun.

En önemlisi bir tepki bekliyorum insanlardan. Lafa gelince mangalda kül bırakmayan o büyük tribün gruplarından. Her şeye karşı olan Çarşı göstersin bu kez de o popüler olma merakını. Düzenlesin bir yürüyüş katılmayan i.nedir! Öyle bir maçta statta pankart açmakla tepki gösterilmez.

Hadi o zaman GFB'li ve uA'lı abilerim kardeşlerim... Filistin'e, Mavi Marmara'ya, referandum'da Akp mitinglerine katılmaktaki maharetlerinizi asıl görevimiz olan bu konuda da gösterelim. Yapalım bir yürüyüş. Hep deriz, "Ne kadar övünsek az, Ankara deplasman sayılmaz" diye. Gösterelim o zaman gücümüzü Ankara'da yapalım bir yürüyüş, anlasın vekiller neyin ne olduğunu...

Ülke iktidarının yasakçı zihniyeti bu tasarıyı meclisten havada karada geçirirdi. Ancak muhalefet ve diğer partilerinde desteğiyle yapacak pek bir şey kalmadı açıkçası. 

Birisi sahaya meşale atar, meşaleyi komple yasaklar. Bu kafadaki insanlardan ne özgürlüğü bekliyorsunuz? En çok merak ettiğimde gözleri Akp yandaşlığı ve Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkemize getirdiğini söyledikleri ancak bir türlü bizim göremediğimiz özgürlük yandaşçısı tribüncü arkadaşların tepkisi. Tonla var çevremizde böyle adamlardan. 

Ne düşünüyorlar acaba? Recep yasakladıysa vardır bir bildiği mi diyorlardır gene? Valla bence öyle diyorlardır.

Bundan böyle stada meşale sokup onun dumanında boğulma zevkini yaşayamayacaksın!

Bundan böyle kötü sözler söylemek yok, oturup yerinde usluca maç izleyeceksin!

Bundan böyle bileti olmayan ama kalbi tuttuğu takımın aşkıyla yanan ufak kardeşlerimizi biletsiz sokmaya çalışmayacaksın!

Bundan böyle taraftar değil seyirci olacaksın!

Hiç yorum yok: