Son moda akıl ttutulması

Perşembe, Mart 10, 2011


2607_bahistr_o

3-4 gündür açıkça F.Bahçe aleyhine sürdürülen bir kampanya başlatılmış durumda. Öncülüğünü Trabzon'un yaptığı ve buna Beşiktaş'ın tampon destek sağladığı operasyon için bir tek Galatasaray sessiz kalmakta. Onların bu sessizliği acaba Aziz Yıldırım sayesinde kapatılan vergi borçları nedeniyle olabilir mi diye düşünmeden edemiyor insan...

Gel gelelim isyanlar ne kadar haklı, ne kadar haksız... Trabzon başkanı Sadri Şener bu senenin başlangıcı ve Trabzon'un potada yer almasıyla birlikte açıklama üstüne açıklama yaparak tüm sevimliliğini yitirmiş durumda. Bir zamanlar Aziz Yıldırım bunu yapardı ve herkesin antipatisini kazanmıştı. Ama Sadri Şener yapınca "adam haklı beyler" moduna giriliyor. Son Beşiktaş ve Trabzon kulüplerinden yapılan açıklamalar gerçekten oldukça gülünç. Hele Beşiktaş'ın bildirisinde, Beşiktaş-Trabzon maçının hakeminin "mücadele berabere bitsin" talimatının öne sürülmesi neremle güleceğimi şaşırmama neden oldu. 

Son haftalarda F.Bahçe'ye verilen penaltılara bakılsın deniyor. Eğer son haftalarda bize verilen penaltılarda bir şaibe olduğunu düşünüyorsanız ve bunun arkası incelensin diyorsanız önce incelemeniz gerekenleri hallettikten sonra bunlara bakabilirsiniz.

Denizli'de şampiyonluğu verdiğimiz maç öncesi Horozların başkanı çıkıp diyor ki; " Küme düşersek çok önemli açıklamalar yapacağım". Bizim orada işampiyonluğumuz gitti, Denizli kümede kaldı ve başkan da açıklama yapmayınca birileri koltuklarından olmamış oldu. Kim bu sözün arkasını aradı ? Hangi medya, gazeteci veya sorumlu bu lafların üzerine gitti ?

29 senedir Türkiye Kupası kazanamıyoruz. Eğer bizim böyle bir gücümüz varsa önce kupayı alır sonra son hafta kaybettiğimiz şampiyonlukların hepsini kazanırdık. Sadri Şener Beşiktaş maçından sonra açıklama yapıyor. "Türkiye'nin 4'te 3'ü bizim şampiyon olmamızı istiyor" diye. Bence bu durum tam tersi; Türkiye'nin 4'te 3'ü F.Bahçe'nin şampiyon olmasını istemiyor!

Bursasporlu Ozan İpek; "G.Birliği-F.Bahçe maçını izlerken güldüm" demiş. Merak ediyorum geçen sezon son haftalarda Trabzon'un kalecisi Onur'u aradığında da gülüyormuydu ? Evet son haftalarda hatalar yapılmıyor değil. Ancak bu hatalar bir tek F.Bahçe'ye gelince mi söz konusu oluyor ? Ligin ilk yarısında Olimpiyat Stadı'nda yapılan İBB-Trabzon maçında Bordo - Mavililere verilen penaltıdan ne kadar bahsetti medya ? O zaman Sadri Şener çıkıp dedi mi " Bu penaltı yanlış karar verilmemesi gerekirdi" diye ?

Bu ülkede yeteri kadar sahte kahraman var. O yüzden bu tarz açıklamalarla sahte kahramanlık yapmaya çalışanlara da ihtiyaç yok. Sizin sayınız kadar bizim şampiyonluğumuz var!

You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler