İşte "özgürlük" budur!

Çarşamba, Mart 30, 2011


Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker’in, ’dekolte giyinen kadının tecavüzle karşılaşmasının sürpriz olmayacağı’ yönündeki sözleri hakkında başlattığı inceleme sonuçlandı. YÖK, açıklamayı ’akademik ifade özgürlü’ olarak değerledirip, herhangi bir suç unsuru bulunmadığından Prof. Dr. Çeker hakkında soruşturma açılmasına gerek olmadığına karar verdi.

Biraz evvel yukarda gördüğünüz açıklamayı okudum. İçimden de dedim ki; "Ben şimdi 'Orhan Çeker'in karısı beni tahrik etti' diyip kadına tecavüz etsem nasıl bir özgürlüğe girer?" Sizce nasıl bir özgürlük kapsamına dahil ederler beni?

Bugün bunu diyorlarsa, yarın bizim eşimize, dostumuza "beni tahrik etti" diye tecavüz veya taciz edenleri de haklı bulur bu adamlar. Bir de tecavüz suçundan yargılananlar için idam falan çıkarıcaklarmış. Bunlar o idamı çıkarsınlar ilk işleri ne kadar solcu varsa 1972'de olduğu gibi saçma sapan sebeplerle idam istemiyle yargılanacak.

You Might Also Like

2 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler