İngiltere'de futbol başkadır!

Cumartesi, Mart 26, 2011

İngiltere... Futbolun doğduğu yer derler orası için... Gerçekten öyle midir bu işin bilimsel yanı. Ancak bir gerçek var ki orada yaşayan insanlar için futbolun başka anlamları var.

Onların futbol aşkı takımlarının kazandığı kupalara eş değil mesela. Taraftarı oldukları takımın maçına gitmeleri için görkemli stada sahip olmasına gerek yok. Veya yıldız oyuncularla dolu bir takıma sahip olmak değildir hayalleri. Futbolu ve onun ruhunu seviyorlar. Her ne kadar tüm dünyada futbolun geçmişini ve asıl sebebini saptırmak isteyen paragöz insanlar hızla artsada, bu oyunun gerçek amacının bilincinde olanlar hiçbir zaman amatör ruhlarını kaybetmez.

Şimdi aşağıdaki resimlere iyi bakın. Hangi takımı tutuyorsanız tutun, sizin sevginiz kulübün alacağı kupaya, kadronuzdaki yıldızlara, binlerce kişilik müthiş statlara, artık maneviyattan çok maddi amaç güden cafcaflı formalara endekliyse, bana taraftarım demeyin.


You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler