Cumartesi, Mart 19, 2011

Fenerbahçe derler, benim adıma!

190020_10150115005761859_691941858_6383344_4596236_nDün resmen öldük, öldük dirildik ! Kaybedeceğimiz 3 puan, Trabzon'un 3 puan geri düşme ihtimalinden çok, Galatasaraylıların diline düşmemize sebep olacaktı. Ki ligde hiç bir iddiası kalmayan bir takımın ezeli rakibin ağzına sakız olmayı kimse istemez.

Maça Galatasaray iyi başladı, ilk dakikalarda gol pozisyonları fazla olmasada oyunu yarı sahamıza yıkmaları ve bizi sindirmeleri istediğimiz futbolu sergileyemememize neden oldu. Baskı arttıkça pozisyonlarda geliyordu. Nitekim Santos'u hataya zorlayan Kazım'ın mücadelesi sonucu golü kalemizde gördük. Ve hemen ardından ikinci golü kalemizde görmemiz içten bile değildi. Selçuk ve Cristian'ın beraber orta sahayı toparlayamadığını, aksine daha da kötü hale getirdiğini maçtan önce herkes söylemişti ve beklenen sonuç ortaya çıktı. Çünkü iki futbolcuda defansif özelliklere sahipti ve ileriye top taşıma gibi bir fonksiyona sahip değillerdi. Kanat oyuncularımızdan Özer'in de her zamanki gibi kötü performansının yanında Mehmet'in de etkisiz kalması ilerde çoğalamamıza neden olmuştu.

İkinci yarının başlamasıyla hamle yapmasını beklediğimiz Aykut hoca, Selçuk'u çıkarıp yerine Semih'i almıştı. Bu değişiklikle ikinci yarıya oyunun kontrolünü elimize alarak başlamıştık. Ardından Niang'ın sakatlığı aslında bize galibiyeti getiren kötü ama iyi bir gelişme oldu. Stoch'un oyuna girmesiyle sol kanadı daha faal kullanarak oyunu tamamen rakibin sahasına yığmayı başardık. Hal böyle olunca Gökhan'ın da sağ kanattan çıkması daha olanaklı hale gelmişti. Ve bir duran topta Semih'in kafasının ardından, sağ kanattan Gökhan'ın açtığı ortaya boy ortalaması nerdeyse 1.90'a yakın Galatasaray defansının arasından Alex'in kafasıyla 2-1 öne geçip maçı da kazanmasını bildik. 

Beşiktaş ve Galatasaray derbilerinde geriye düşmemize rağmen maçı bırakmayıp galip gelmemiz şampiyonluğu ne kadar istediğimizin ve bu yolda asla vazgeçmeyeceğimizin göstergesiydi.

Bütün futbolcularımızı yürekten kutluyorum. Ama Alex'i ayrı tebrik ediyorum. Gerçekten çok farklısın sen. İlahsın!


www.tribunselsevda.com

Hiç yorum yok: