Salı, Mart 01, 2011

Dokunma !


Bir iki gündür netten uzaktık, gelişmeleri çok takip edemedik haliyle. Dün Blogspot adresine erişim yasağının haberini aldık. Uzun zamandır gündemde olan bu konu yürürlüğe sokulmuş ve resmileştirilmiş.

Lig Tv bazı blog sayfalarının yasa dışı maç yayını yapmasını öne sürerek bütün bloglara erişimi yasaklamış. Ve bizim parayla çalışan savcılarımız, adaletimizde bu duruma “Eyvallah Karamehmet reyiz” demişler.

Bloglar milyonlarca insanın sesini bir şekilde duyurduğu ortamdır. Kimisine bir ekmek kapısı bile olmuştur. Benim gazeteci olma hevesimin tohumları ilk burada atıldı. Ve benim gibi daha birçok kişinin… Şimdi Karamehmet’in cebine daha fazla para girecek diye insanların hayallerine, ekmek parasına göz dikenlerden hesap sormanın bir yolu yordamı yok mudur ?
Kimse yasa dışı yayın yapan bloglar bulur, yasal yollarla hesabını görürsün. Tamamını kapama hakkını kim veriyor size ?

Bu konuda bilgi sahibi kişilerden yorum bekliyorum. Buradan ekmek kazanan insanların emeğine göz dikenlere dava açma hakkımız var mıdır yok mudur ?

Konuyla ilgili Digitürk’e içten sevgilerini yazmak isteyenler; destek@digiturk.com.tr adresine mail atabilirler.

1 yorum:

Cenk dedi ki...

kendi aklımız ve vicdanımızla değil de yasalarla düşündüğümüzde, digiturk haklı konumda. digiturk yaptığı açıklamada yayın yapan blogların adreslerini vermiş ancak .blogspot'un ip adreslerinden dolaqyı bütün blogger.com erişime engellenmiş.

aklımızla ve vicdanımızla düşündüğümüzde maç yayınının parayla yapılmaması gerektiğini bilsekte, seçkin azınlığın yasaları gereği onlar haklı konumdalar.