Tarzan'ı adam ettik! 1-3

Cumartesi, Şubat 05, 2011

Maça baskılı başlamamıza rağmen 35. dakikadan sonra kontağı kapatıp yokuş aşağı giden araba gibi topun peşinden koştuk.

Dia' kenarda, solda Niang ilerde Semih'le başladık. Orta alanda ise Cristian-Emre ikilisi vardı. Cristian birşeyler yapmaya çalışmasına rağmen Manisa'nın çabuk oyuncularına yetişmekte zorlandı. İlkyarıda Semih'in ayağına top bile değmedi neredeyse. Cezalı Gökhan'ın yerine forma giyen Bekir ise yetersiz oluşunu sahada çirkeflik yaparak kapatmaya çalıştı. Oyundan atılmaması hakemin insafındandır.

Defansata ilk müdahaleleri yapmak sıkıntı çektiğimizi bir kez daha görmüş olduk. Kahe'nin yere düştüğü pozisyonda Lugano topu almak yerine Kahe'nin ne yapacağını izlemeyi tercih etti. Sürekli bekliyoruz ki ilk hareket rakipten gelsin. Halbuki Manisalı oyuncuların orta yapmasını beklemeden topa ayağımızı uzatsak veya rakibin pas yollarını önceden kapatsak hiç bu kadar pozisyon vermeyeceğiz bile.

1-0 geriye düştükten sonra sol açık oynayan Niang, Semih'in yanına geldi ve çift forvete döndük ama bu seferde sol açıksız oynamaya başladık. Aykut hoca 85'te hatırladı da Dia'yı aldı ve 3. golümüzü bulduk.

Semih o kadar olumsuz işler yaptı ki bugün, özellikle kaçırdığı gol saç baş yoldurtan cinsten. Bizim açımızdan olumlu karşılanacak tek şey geri düştüğümüz maçtan kopmayıp sonuna kadar öne geçmeye çalışmamızdı.

Önümüzdeki hafta Kayseri maçını da galibiyetle atlatırsak düzlüğe çıktık demektir.
You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler