Bizim anneler belli de !?!?

Cuma, Şubat 18, 2011Beşiktaş, geçen akşam Uefa Avrupa Ligi'nde Dinamo Kiev ile sahasında karşılaştı. İnönü'deki karşılaşma 1-4 Ukrayna ekibinin galibiyetiyle sonuçlandı. Siyah Beyazlı taraftarların duygularını anlayabiliyorum. Çünkü daha sene başında bizde ummadığımız mağlubiyetler sonucunda Avrupa defterini erken kapattık. 


Takım yıldız oyuncularla donatılmasına rağmen kendi evinde aldığı bu yenilgi, büyük olasılıkla Beşiktaş'ın elenmesine neden olacak. Teknik direktör Schuster'in maç sonu yaptığı açıklamalarda cabası... Fakat anlamadığım bir nokta var. Ben F.Bahçe'liyim. Beşiktaş Türk takımı ve  Avrupa'da yer alıyor diye onları neden tutmak zorunda oluyorum ? He birde diyorlar ki; "Tutmasan bile rakip takım lehine konuşma" sanane birader ?

Bu kadar milliyetçi bir kafa tasına sahip olsam Türk milli takımını tutar başkada takım tutmazdım. Hayır işin ilginç yanı daha düne kadar F.Bahçe, Yunan takımı Paok'la eşleştiğinde " Onlar bizim kardeşimiz, yapacak bir şey yok. Paok yensin" diye mavra yapanlar, şimdi gelmişler "Kiev'e yenilmemize sevinenler annenizin adı Natasha mı?" diye laf soktuklarını zannediyorlar. Be evladım o zaman sana sorarlar; "Sizin annenizin adı Afrodit miydi de Paok'u tuttunuz ?"

Yada 2007 senesinde F.Bahçe, Şampiyonlar Ligi çeyrek finali'nde İngiliz ekibi Chelsea ile karşılaştığında yukarda ki fotoğrafı çektirenlerin annesi kaçıncı Elizabeth ?

 F.Bahçe ile karşılaşacak olan Chelsea'yi havaalanında G.Saraylı taraftarlar karşılıyor

Milliyetçilik adına yapılacak sahte "Ben Fenerliyim ama Kiev maçında Beşiktaşlıyım" demeçlerine hiç ama hiç gerek yok. Aynı söylem tam tersi durumlar içinde geçerli. Ligde bıraksalar birbirlerini gırtlaklayacak herifler, Avrupa'ya gelince birden milli duyguları kabarıyor. 

Herkes biraz içinden geldiği gibi davransın yeter. Ben F.Bahçe'den başka hiç bir takımı tutmam. Taa ki birisi neden tutmam gerektiğini bana mantıklı bir şekilde anlatana kadar !

You Might Also Like

5 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler