Perşembe, Ocak 20, 2011

Şaziye İvegin Röportajı


Geçtiğimiz hafta Kadınlar All-Star mücadelesi için Eskişehir'deydik. Fırsat bu fırsat diyip kısa röportajlar yaptık. Bunlardan bir tanesini Fenerbahçeli basketçi Şaziye İvegin ile gerçekleştirdik. Keyifli bir sohbet oldu. Teklifimi kabul edip konuşan Şaziye'ye bir kez daha teşekkür ederim.

Şampiyonluktaki iddia ve takım hakkında neler söylemek istersin ?

Bence bu sene bizim ligimiz çok daha kaliteli bir lig oldu. Kolay lokma diyebileceğiniz takım kalmadı artık. Ama sonuç olarak Galatasaray’ında bizim de birer mağlubiyetimiz var. G.Saray kaliteli bir takım. Belki bir yabancı transfer ederlerse daha da etkili olabilirler. Biz de çok iyi bir takımız. Sadece Türk’lerle değil yabancı oyuncularımızla da çok sıkı arkadaşlık ortamımız var. Bu zaten sahaya yansıyor. Şampiyonluk yarışında ki tek dezavantajımız Euroleague’de olmamız. Sürekli yolculuklarla geçiyor günlerimiz ve bu gerçekten çok yorucu oluyor.Onun dışında pek bir aleyhimizde bir durum söz konusu değil. Bu yüzden şampiyonluğun en iddialı takımıyız.

Penny’nin ve Taurasi’nin gidişi takımı nasıl etkiledi? Bu kayıplar Avrupa hedefinden sizi uzaklaştırır mı ?

Son maçımızı Diana Taurasi’siz oynadık ve kazandık. Tabii ki de çok iyi ve kaliteli bir oyuncu kaybettik ama yerine gelenler de en az onun kadar yetenekli basketçiler. Avrupa’da 10’da 10 yaptık ve bir tek Ekaterinburg maçımız kaldı. Şuanda ilk 4’ü garantiledik. Rakiplerimiz ne kadar güçlü olursa olsun inanıyorum ki final four’a ve oradan da finale çıkacağız. Taurasi’yi kaybetmek istemezdik. Takıma inanılmaz büyük faydası vardı. Gidişi hepimizi üzdü ve etkilenmedik dersek yalan olur. Ama oyun anlamında yerine gelen arkadaşlarla belki daha iyi uyum sağlayarak çok daha iyi bir takım olabiliriz, bu hiç belli olmaz.

Sözleşmen ne zaman sona eriyor ? Burada kalmayı düşünüyor musun ?

Sözleşmem sene sonunda bitiyor. Şuan zaten bu takımın oyuncusuyum. Bunun dışında gelen bir teklif yok. Ancak Fenerbahçe’de kalmayı tabii ki isterim. Benim için ilk planda her zaman Fenerbahçe oldu. Bundan sonrada böyle olacak. Bu yüzden transfer de öncelik kulübüme ait. Daha sonra Türkiye’den veya Avrupa’dan gelen teklif olursa değerlendiririm.

TKBL All-Star hakkında değerlendirme..
Güzel bir organizasyon oldu. Ben salonu çok beğendim, gerçekten harika olmuş. Eskişehir son derece değerli bir şehir. İnşallah başka illerimizde de böyle spor salonları yapılır ve sadece basketbol değil bir çok branşa hizmet eder. Geçtiğimiz sene 3 sayı yarışmasını kazanmıştım ama bu sefer başaramadım Sanırım biraz eskimişim ( gülüyor ).

Hiç yorum yok: