"Polat yalakalık sınırlarını zorluyor ! "

Pazartesi, Ocak 17, 2011

Cumartesi günü Eskişehir'de olduğumdan dolayı Türk Telekom Arena açılışında yaşanan olayların detayını İstanbul'a döndükten sonra öğrenebildim.

Zaten açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Erdoğan "O stadı ben yaptırdım, G.Saray'ın bir kuruşu yok" demiş. Toki'nin başkanı da baya bi bombalamış. Bunların üstüne Adnan Polat başta olmak üzere Sarı Kırmızılı camiadan birçok isim bu açıklamalara hak verip, özür dilemişler. Adnan Polat ise bu tepkiyi verenleri 300-500 kişi olarak nitelendirdi dün gece.

Galatasaraylılar adına gerçekten üzüldüm. Çünkü taraftarının ve kulübünün arkasında duramayan bir başkana sahip olmanın ne demek olduğunu iyi biliyorum. Olaylardan sonra Akp'li vekiller ve Bakan'lar Galatasaray taraftarına demediklerini bırakmadılar... Şerefsizler, nankörler, acizler, sefiller sadece aklıma gelen kısmı. Ve acıdır ki adnan Polat'ta bu sözleri kabul edip özür diliyor. Bu duruma en güzel tespiti Muharrem İnce'den geldi ; "Adnan Polat yalakalığın sınırlarını zorluyor !! ".

Tayyip Erdoğan bu stadı cebinden mi yaptırdı ? Cebinden bile yaptırsa karşılığında Seyrantepe'den 2 kat değerli arazisi olan Ali Sami Yen'i almadı mı ? Erdoğan bizim vergilerimizle stat yaptırırken aklı neredeydi ? Bu ülkede herkesin kendisini sevmek zorunda olduğunu mu düşünüyor ? G.Saraylıları tehdit ederek neyi amaçlıyor ?

Bu olayların sonrasında Galatasaraylı taraftarlardan sandıkta birşey yapacağını zannetmesemde verilen bu tepki son derece alkışlanılcak bir hareket olarak hafızalarımıza kazındı.

80 darbesinin mimarı Kenan Evren o dönemlerde stadyumda maç izlemeye geleceği zaman anons yaptırılıp gelecek tepkileri engelliyorlardı, ve lehine tezahurat yaptırıyorlardı. Yakın zamanda bunlarıda görürsek hiç şaşırmayın derim. Biz ikinci 12 Eylül dediğimizde boşuna demiyorduk.

You Might Also Like

4 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler