Pazar, Ocak 30, 2011

"Giy formanı, çık sahaya...!"


"... Yüreğini koy ortaya"

2 hafta 9 olan puan farkını 4'e indirdik. Ancak şampiyonlukta tekrar iddialı konuma gelmemizden öte sahada o özlediğimiz mücadeleyi görmekten başka bişey mutlu edemezdi beni.

Dakika 87, takım deli gibi pres yapıyor ! Daha ne olsun ?! Maça çıkabileceğimiz belki de en iyi kadroyla çıktık. Demek ki bu takımın sıkıntısı oyuncuyla falan sorunu yok, istekle alakası varmış. Maç öncesinde açılan pankartta aslında taraftarın sahadaki futbolcudan ne istediğini açıkça belirtiyordu.

Belki çok üst düzey baskılı oynamadık ama mükemmel bir çaba ve hırsla bu maçı kazandık. Uzun süre sonra oyuncuları tek tek analiz etmeyeceğim. Çünkü bu sezon ilk kez takım halinde müthiştik. Anlaşılan o ki takım geç olmadan bazı şeylerin farkına varmış. Umuyorum bi tempo gelecek haftalarda da devam eder.

Trabzonlu oyuncuların bu denli çirkef davranmasını ise anlayamadım. Özellikle Tayfun Cora kahpesi maç boyunca bütün F.Bahçe'li oyunculara sataştı, nitekim sonunda kırmızı kartı da gördü.

Tek bi sorunumuz var. İnanılmaz derecede basit kartlar görüyoruz. Buna bi son vermemiz gerek. Zatın kısıtlı olan kadromuzda yaşayacağımız her kayıp bizim için büyük dezavantaj haline dönecektir. Kocaman'ın bu konuda bir uyarı yahması gerekiyor.

3 yorum:

azapaza dedi ki...

kart tamamen konsantrasyon ,istek ve oyun içi agresiflik kaynaklı bir hırsın neticesinde, zaten bu isteği zor sağladık takıma varsın kart görsünler amaan onu da o zaman düşünürüz.

TribunselSevda dedi ki...

Selçuk dışındakileri o kategoriye koyabiliriz ama özellikle Selçuğun 2. sarısı çok basitti.

hayatvefutbol dedi ki...

maçla ilgili deyicekleri demişsin o yüzden üstüne yorum yapmaya gerek yok,

fenerbahçe kareografi ekibinin trbiünlere geri dönmesi türkiye tribün kültürü açısından çok olumlu.daha güzel kareografiler görüceğiz:)