Perşembe, Ocak 13, 2011

Giren Taraftara, Çıkan Taraftara!!

Formayı çıkarın çıplak bile oynamayın!

Maçı izleyemediğim rahatsızlığımdan ötürü ama Yeni Malatyaspor'a karşı alınan bu sonuçtan sonra iki elim kanda olsa da birşeyler yazmadan duramazdım. Böyle bir sonucun ardından yorum yapmak için ne maçı izlememe nede dinlememe gerek var. Çünkü bu taraftar ilk kez yaşamıyor bunu. O yüzden az çok başımıza gelen şeyi biliyoruz.


Bundan 12 sene önce Pendik'te görmüştük bu sahneleri, ardından 2001-2002'de Devler Ligi'nde grup maçlarını 0 puanla kapamıştık, bu sene son maçtanda puan alamazsak aynısını yaşamış olacağız.. Şimdi de aynı senaryolar dönüyor. O zamandan bu zamana Fenerbahçe'de değişen ne oldu ? Sürekli antrenörler, futbolcular, yöneticiler değişti tek bir isim hep kalıcı oldu. O da Aziz Yıldırım. Bu kulüp tarihinin en kötü yıllarını bu adamın yönetiminde geçirdi. 100 yılı aşkın geçmişinde taraftarına hiç bir zaman yaşatmadığı acıları Aziz Yıldırım döneminde yaşattı.


Peki bu adam için halen Büyük Başkan diye hitap edenler gerçekten Fenerbahçeli mi ? Kimse kusura bakmasın ama sokayım size de o büyük başkanınıza da ! Pepe Metin'in meşhur bir lafı vardır; " Herkes herkesten çok Fenerbahçelidir" diye. Ama siz bu yoruma dahil olamazsınız bile. Sıktı artık sizin amatör branşlarınız, tesisleriniz. Soruyorum lan size, o çok övündüğünüz amatör maçlarına hayatınızda kaç kere gittiniz ? O millete hava attığınız güzel tesislere kaç kere girebildiniz ? Tatmadığınız duyguların cakasını satarak ancak kendinizi tatmin edersiniz. Bu mağlubiyetle 28. senemizi doldurmuş oluyoruz Türkiye Kupasına olan hasretimizde. 


Fenerbahçe'de birşeyler değişti diyorlar ya Aykut'un gelişiyle. Evet değişti. Önceki senelerde en azından final falan oynuyorduk Türkiye Kupasında, derbi kazanıyorduk. Artık onlarıda kaybetmiş olduk. Bizimle dalga geçen Beşiktaşlılara ve Galatasaraylılara artık değil kızmak dibine kadar hak veriyorum. Bizim gibi tepkisini dile getirmekten aciz taraftara sahip bir kulübe herşey müstehak !! 


Kadıköy'de ki ilk maçta yönetimi istifaya davet etmeyenin Fenerbahçeliliğine sokayım açık ve net !


Not: Blogumda böyle sert yazılar pek yazmam ama herkesinde bir sınır noktası vardır. Mazur görün...

4 yorum:

Maçanın Papazı dedi ki...

artık söylenecek tek bir şey kaldı aziz yıldırım istifa ...

rüzgar dedi ki...

YILMAZ VURAL GELSİN?HİÇ OLMAZSA OYNAMAYANLARI DÖVER!!
KENARDA TAKLA ATAR HİÇ OLMAZSA TEPKİ VERİR_ODUN GİBİ DURMAZ!!sahada 2 pas yapamayan oyuncular(selçuk-caner-mehmet topuz-özer)gelenden gidenden çalım yiyen lugano bunlar acil gönderilmelii?neden TRANFER YAPILMIYOR?NEYİMİZ İYİ Kİ?

bss dedi ki...

hocam sizin durumunuz gerçekten kötü,futbol olarak anlaşılmasın bu sözüm,tamamiyle yönetimsel...

faşist vizyonsuz bir mafya-başkan,onun paralı askerleri,şakşakcı yönetim kurulu uzuyor gidiyor.bir an önce kurtulsanız keşkede hem fenerbahçe hemde türk futbolunun önü açılsa.

TribunselSevda dedi ki...

@rüzgar
transfer yapılmıyor çünkü kulübün kasasında beş kuruş para yok. Bunu açıklayamıyorlar.

@bss
Aziz Yıldırım'ın amacı Şükrü Saraçoğlu'nun başkanlık rekorunu kırmakmış. Sanırım bu hayalinden vazgeçmezse kimse indiremez o koltuktan onu.