Çarşamba, Aralık 29, 2010

Tutku : 67 Fenerbahçe: 56 / Kısa Maç Özeti

2010'un son derbisinde Abdi İpekçi'de 67-56 mağlup olduk.  

İyi başladığımız maçta Lavrinovic'in kötü performansının devam etmesi ve Ukic bir alternatifi olmayışı, onun sahada olmadığı dakikalarda sayı üretmemezi imkansız hale getirdi. Pota altında sıkıntılar yaşayan Galatasaray'ın bu zaafını iyi kullanamadık. Ne Mirsad'ı, Ne Kaya'yı nede Lavrinovic'i aktif hale getirebildik. Bir tek soyadı gibi savaşan Oğuz vardı, buda yeterli olmadı.

Kinsey'in hırsını bir türlü sayıya çevirememesi hücum yükünü Oğuz, Ömer ve Ukic'in sırtına yükledi. Tutku belki attığı 12 sayıyla değil ama yaptığı 7 asistle galibiyeti elimizden çekip alan isim oldu. Özellikle kritik bir yerde haklı ama abartılı itirazımızla aldığımız teknik faul maçın kırılma anı oldu. Birden 4 sayıya çıkan farkı eritmek bu dakikadan sonra çok zordu. Sinirlerin alt üst olması oyuncuların zaten organize atak olamayışına yaptığı olumsuz etkiyle çöküş süreci tamamlanmış, taraftar desteğini arkasına alan Galatasaray'da hakettiği bir galibiyetle maçı kazandı.

Hakedeni tebrik, kaybeden takımımıza sevgiler...

2 yorum:

Ozan dedi ki...

teşekkürler güzel kardeşim bizde sizi mücadelenizden ötürü tebrik ederiz

rüzgar dedi ki...

DÜZENİMİZİ BOZAN SENE BAŞINDAN BU YANA LAVRİRONİÇ Mİ?EMİR PRELDZİÇ Mİ?GREER Mİ?BU 3ÜNÜNDE GÖNDERİLMESİ TARAFTARIYIM BEN..ELEŞTİRİM BUDUR..YOKSA TAKIMDAN MEMNUNUM GENE KAYBEDERSİN KAZANIRSIN..