Tutku : 67 Fenerbahçe: 56 / Kısa Maç Özeti

Çarşamba, Aralık 29, 2010

2010'un son derbisinde Abdi İpekçi'de 67-56 mağlup olduk.  

İyi başladığımız maçta Lavrinovic'in kötü performansının devam etmesi ve Ukic bir alternatifi olmayışı, onun sahada olmadığı dakikalarda sayı üretmemezi imkansız hale getirdi. Pota altında sıkıntılar yaşayan Galatasaray'ın bu zaafını iyi kullanamadık. Ne Mirsad'ı, Ne Kaya'yı nede Lavrinovic'i aktif hale getirebildik. Bir tek soyadı gibi savaşan Oğuz vardı, buda yeterli olmadı.

Kinsey'in hırsını bir türlü sayıya çevirememesi hücum yükünü Oğuz, Ömer ve Ukic'in sırtına yükledi. Tutku belki attığı 12 sayıyla değil ama yaptığı 7 asistle galibiyeti elimizden çekip alan isim oldu. Özellikle kritik bir yerde haklı ama abartılı itirazımızla aldığımız teknik faul maçın kırılma anı oldu. Birden 4 sayıya çıkan farkı eritmek bu dakikadan sonra çok zordu. Sinirlerin alt üst olması oyuncuların zaten organize atak olamayışına yaptığı olumsuz etkiyle çöküş süreci tamamlanmış, taraftar desteğini arkasına alan Galatasaray'da hakettiği bir galibiyetle maçı kazandı.

Hakedeni tebrik, kaybeden takımımıza sevgiler...

You Might Also Like

2 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler