Salı, Aralık 21, 2010

Türk Telekom Arena / Tribünsel Kadraj
Resimlerin tamamı tarafımdan çekilmiştir. İzinsiz kullanılmaması rica olunur !

12 yorum:

Adsız dedi ki...

Peşkeştepe nin oluşmasında emeği geçen herkesin acılar içerisinde ölmesini diliyorum.

nos_and_aydin dedi ki...

Mükemmel bir tarafına yediremeyenlere gelsin.Devlet baba senden allah razı olsun

Onur Kalender dedi ki...

Verdiğim vergilerin bir kuruşu bile bu stadın yapımında kullanıldıysa haram olsun !

Adsız dedi ki...

Ben bu stadın yapım aşamasında ilk harfiyat anından itibaren izleyen takip eden ve herseyi hakkında yeterınce bılgıye sahıp olan ASLAN GALATASARAY TARAFTARINDAN bi tanesiyim.. bu stadda emegı gecen herkese tesekkuru bır borc bılmenın yanısıra bu stadın yapımıyla ılgılı hıc bır bılgıye sahıp olmayan örnek yukardakı yorum sahıbı ınsanlarıda cenelerını kapayıp bu buyuk takım ve taraftarı onunde dıze gelmesını rıca edıyorum!!! HERZAMAN DEDIGIMIZ GIBI HERKES RUTBESINI BILECEK!!! Ben Aslantepe.biz sitesi deceased nickli üye Ahmet NAZLI... Saygılar...

Adsız dedi ki...

kerizlerin parasıyla stadımız oldu hahahaha

TribunselSevda dedi ki...

Yorum yapan arkadaşların bu blogun Fenerbahçeli birine ait olduğunu unutmaması iyi olur. Resimleri Gs'li arkadaşlar için statlarının son halini görsünler diye koydum. Gelsinler laf atsınlar diye değil. Beğenmediğiniz yorumlara seviyeli cevaplar verirseniz sevinicem.

Adsız dedi ki...

Açıp bakma yada araştırma zahmeti gösterseydiniz biraz bilgi sahibi olurdunuz..

Mecidiyeköy arazisinin karşılığında ihale değerinin nekadar olduğu devletin nekadar bu işten kar ne kadar zararar ettiğine dair eminim hiç fikriniz yok..

Soru 1: Devletin arazisi kimi kime satıyorsun?

Türkiyedeki tüm stadyumlar imar ve iskan olarak pek tabi farkındasınızdırki gençlik ve spor genel müdürlüğü aracılığı ile devlete bağlıdır.

Fakat prosedür gereği üst kullanım hakkı klüplere (temsili) 50 sene civarına kiralanır yada kiralanmış gibi gösterilerek zimmetlenir. Yani hibe edilir.

Henüz Galatasaray SK nın stadyumu olan Ali Sami Yen Stadyumunun üskullanım hakkı dolmamakla beraber temsili süre henüz yeni sözleşmeyle yenilenmiş olup sittin (arapçada kırk) sene bitmeyecektir. Galatasaray Klübü çıkmaması halinde o arazinin devletin elinde kullanılabilir hale gelmesininde haliyle imkanı yoktur.

ahmet dedi ki...

merhaba, öncelikle bu stadı devlet toki yapmış olabilir bu demek değildirki galatasarayın cebinden 5 kuruş para çıkmadı. Mecidiyeköyde bu stadın yapımından kat kat daha fazlası olan bir arsayı devlete verdik, o arsanın değeri ile bu staddan daha fazlası yapılır. ikinci olarak bilin diye söylüyorum siz stadınızın tribünlerını migros, telsim vs. gibi firmalara yaptırdınız bunun karşılığında tribünlerınızın ismi migros telsim falan oldu. yani bunda gocunacak birşey yoktur artık bütün dünyadaki klupler bu yolu seçiyor bu bir dalga geçme unsuru değildir. eğer yanlış düşünüyorsam bayern münichen takımından başlayın sizin stadı allianze sigorta yaptırdı. bu sigortaya verdiğim paralar haram olsun falan, gerçekten yakışmıyor bilincli taraftar olalım lütfen. bu arada admin fotoğraflar için teşekkür ediyorum.

Adsız dedi ki...

Enayi vergisiyle ne güzelde staımız oldu be :)))

ciko #9 dedi ki...

ey taraftar sorarim sana tane tane gozumuzun onunde eriyen alisamiyen stadndan snra boyle guzel stada kavusmussunuz ve haala da enayi parasyla yok kerzlern parasyla diye konusursun.. Tesekkur etmeyi de bilmezmisin sen? Emegne saglik kardesim.. Iyi calsma olmus.. Bir fenerbahceli olarak galatasaraya yeni stadnda basarilar dilerim..

Gncsln dedi ki...

Vergiyle alakası yok saçmalayıp durmayın.Ne alaka vergi yav türk aklı işte.Ali samiyenin arsasını verdik biz.Devlet de orayı satacak ve stada harcadığının 2 katı para kazanacak.Devletin yaptığı tek şey 50bin kişinin ulaşımını sağlamak ve stadı gözde bir yer yapmak bırakın da o kadarını yapsın.Kalkınacak olan biziz Sadece Galatasaray olarak değil.Kıskançlığı bırakın artık

fenerlihüseyin dedi ki...

Bilgi sahibi olmadan yorum yapıyorsunuz diyen pek bilgili 6sli yorumcu ,
ödemediğiniz kiralar sebibiyle fesh olması gereken bir sözleşme gereği üst kullanım hakkına sahip bile olmadığınız asy arazisi babanızın malıyşmış da devlete bağışlamış gibi konuşup asıl siz bu konuda hiç bir şey bilmediğinizi gösteriyorsunuz.
ASY arazisi geçenlerde satıldı . Satış bedeline ve tt arena denen beleştepeye harcanan paraya bakarsan kim ne kazanmış ne kaybetmiş anlarsın .
Ama işine gelir mi bilmem.
Zaten devletin olan bir araziyi devlete bırakma karşılığında devletin bir başka arazisi üzerine yine devletin asy arazisinin bedeli kadar masraf edip yaptığı stada "normal" diyebilmek için 6sli olmak lazım.
asıl yorumları senden sonrakiler yapmış zaten .
" Enayi vergileri ile yapılan stad" şeklinde .
o vergiler yetim maldır , fakir fukara hakkıdır.
Ve o haklar gelir sizi çarpar.
Çarpacak ta ...
İnşallah en ağır yenilgilerinizi ve küme düştüğünüzü orada izlersiniz.