Tolga Ciğerci Profesyonel Oldu !

Cuma, Aralık 17, 2010


Tolga Ciğerci... 1992 Almanya doğumlu futbolcu. Eğitimini Almanya'da alan genç yetenek ayrıca Wolfsburg'da "Bürokaufmann" denen ticari meslek eğitimi alıyor...


Aslen Mersin´in Tarsus ilçesi nüfüsüna bağlı olan Tolga, Türk örf ve adetlerinden asla vazgeçmeyen birisi. 6 yıldır Wolfsburg'da top koşturan yetenekli oyuncu, daha önce TSW Phiesewarden (Nordenham) ve Armina Vöhrum (Peine) kulüplerinde forma giymiş. 2008 yılında VfL Wolfsburg U17 Takiminda 26 maçta 8 gol atan Tolga bu performansıyla bir çok kulübün, dolayısıyla Wolfsburg A takımı hocasının da dikkatini çekmişti.

U19 takımında 1991'li oyuncuların oynadığı sene, gösterdiği performansla 1992 doğumlu olmasına rağmen ilk 11'in vazgeçilmezi haline gelmişti. Türkiye'den bu zamana kadar teklifi bırakın izleyen bile olmamışken onun hayali Barcelona'da top koşturmak. Yalnız milli takımdan izlemeye bir ekip gelmiş ve davet edilmiş, o da kulübü soru çıkardığı için gerçekleşmemiş. Ardından Almanlar kendi milli takımlarında oynaması için Tolga'ya teklif yapmışlar ve Tolga şuan 19 Yaş altı Genç milli takımda Almanya formasını taşıyor.

Orta sahanın hem sağ, hemde sol kanatta oynayabilme özelliğine sahip olan Tolga, top dağıtma ve hızlı hücuma çıkma özelliği ile ön plana çıkıyor.

3 gün önce Alman basınına Tolga ile ilgili açıklamalarda bulunan Wolfsburg teknik direktörü McClaren, "bu genç büyük gelecek vaat ediyor. Tolga 18 yaşına rağmen çok olgun. Kendisini büyüten, cesareti. Oyunlara ivme kazandırmak için her zaman top istiyor" diyerek ona olan bakış açısını belli etmişti. Tolga ise, "profesyonel sözleşme olursa çok sevinirim. Ancak bunu çok fazla düşünmüyorum. Gelecekte kendiliğinden olur" demişti. Aradan 3 gün geçti ve Tolga bugün Wolfsburg'la profesyonel sözleşme imzaladı.


5 yıllık bir sözleşme imzalayan Tolga, Bundesliga'da 3 hafta önce FC Köln'e karşı ilk kez forma giymiş, daha sonra yapılan iki maçta da ilk onbirde oynamıştı.

You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler