Sporda Adalet Yasası İstiyoruz !

Cumartesi, Aralık 11, 2010


Son dönemde tartışılan ve sahalarda yaşanan olaylara çözüm olacağına kanaat getirilen en önemli konu 'Sporda Şiddet Yasası'. Bu yasa ile sihirli değnek değmiş gibi pek çok sorunun çözüleceğine inanılıyor ama sormak istiyoruz: Yasa, ortada bir adalet mekanizması yok ise ne işe yarar? Adalete olan inanç ve güven sarsılırsa hangi yasa ile düzeni sağlayabilirsiniz? Korku salarak ve şiddet ile bastırarak hangi sorunun çözüldüğü görülmüş?

Önce adaleti sağlayın sonra yasaları konuşalım.

Yarın Ankaragücü ile Ankara'da maçımız var ve bu maçın biletleri maçtan bir gün önce satışa çıkarıldı ve fiyatı da 135 TL.

Ligde ve kupada oynadığı pek çok maçın biletini bu fiyatın neredeyse 10'da 1'ine satan Ankaragücü yönetimi sırf yıldırma politikası olarak fiyatları akıl almaz fahişlikte arttırarak önümüze sunmuştur. Benzer bir politikayı kendi taraftarına da uygulayan bu yönetime hangi makam dur diyecektir? Bizlerin yaptığı en ufak bir harekette ayaklanan kurumlar bu vahşilik karşısında hangi yasaları öne sürmeyi düşünmektedirler?

Sporda şiddet denen şeyin köklerinde taraftar dışı unsurların da olduğunu ve bu unsurlara dokunulmadığını defalarca söyledik; yine söylüyoruz: Suç tanımını taraftar üzerinden yapmak işin kolayı, oysa hepiniz suçlusunuz. Şimdi adaleti kim sağlayacak?

Bizlere Sporda şiddet yasası değil Adalet yasası lazım!

Vamos Bien

You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler