Cumartesi, Aralık 11, 2010

Sporda Adalet Yasası İstiyoruz !


Son dönemde tartışılan ve sahalarda yaşanan olaylara çözüm olacağına kanaat getirilen en önemli konu 'Sporda Şiddet Yasası'. Bu yasa ile sihirli değnek değmiş gibi pek çok sorunun çözüleceğine inanılıyor ama sormak istiyoruz: Yasa, ortada bir adalet mekanizması yok ise ne işe yarar? Adalete olan inanç ve güven sarsılırsa hangi yasa ile düzeni sağlayabilirsiniz? Korku salarak ve şiddet ile bastırarak hangi sorunun çözüldüğü görülmüş?

Önce adaleti sağlayın sonra yasaları konuşalım.

Yarın Ankaragücü ile Ankara'da maçımız var ve bu maçın biletleri maçtan bir gün önce satışa çıkarıldı ve fiyatı da 135 TL.

Ligde ve kupada oynadığı pek çok maçın biletini bu fiyatın neredeyse 10'da 1'ine satan Ankaragücü yönetimi sırf yıldırma politikası olarak fiyatları akıl almaz fahişlikte arttırarak önümüze sunmuştur. Benzer bir politikayı kendi taraftarına da uygulayan bu yönetime hangi makam dur diyecektir? Bizlerin yaptığı en ufak bir harekette ayaklanan kurumlar bu vahşilik karşısında hangi yasaları öne sürmeyi düşünmektedirler?

Sporda şiddet denen şeyin köklerinde taraftar dışı unsurların da olduğunu ve bu unsurlara dokunulmadığını defalarca söyledik; yine söylüyoruz: Suç tanımını taraftar üzerinden yapmak işin kolayı, oysa hepiniz suçlusunuz. Şimdi adaleti kim sağlayacak?

Bizlere Sporda şiddet yasası değil Adalet yasası lazım!

Vamos Bien

Hiç yorum yok: