Ruhsuzlar Takımından Sevgilerle

Pazar, Aralık 12, 2010

Beşiktaş puan kaybetmiş, Galatasaray puan kaybetmiş ve biz; son galibiyetini kupa da gene bizi karşı alan Ankaragücü'yle karşılaşıyoruz.

Hedef üç puan ama sahadaki oyuncuların hedefi 'bitse de gitsek'. Sağdan alıp sola ver, soldan alıp sağa ver, sağdan tekrar sola verirken gol ye. Sonra golden önce faul var diye isyan et. Bu isyanı yapabilmemiz için önce oynadığımız futbolun hakkını vermemiz gerek. Kaleye doğru düzgün gidemedik bile.

İlk yarı yarım yamalak bir futbolla gol bulursak ne ala, ikinci yarı takım şartelleri indiriyor. Kondisyon olmadığı gibi oyun hırsı da yok. Dakika 60 ekranda verilen istatistik; "Yapılan fauller: Ankaragücü: 12 - Fenerbahçe: 2 ". Bazen istatistikler çok şeyi gösteriyor. Adamlar bizim top yapmamıza izin vermediler. Ne zaman organize atak başlangıcı olsa orda indirdiler yere. Biz ise hem topun peşinde koşmuyoruz, hem de ayağımızda ki topu kullanmasını bilmiyoruz.

Aykut Kocaman'ın hala Mehmet'ten sağ açık yaratmaya çalışması kendi kendini tatminden başka bir olay değil. Emre'yle Topuz yanyana oynadığı maçlarda gösterdiği performansı bir tek biz mi görüyoruz anlamadım.

İlk yarının bitimine bir hafta kalmışken artık atıp tutmaya gerek yok. Liderle puan farkı 9'a çıktı. Umarım devre arası ön libero sorunu çözülür. Biraz olsun saçma sapan puan kayıpları yapmaktan kurtuluruz.

2.Gol

You Might Also Like

1 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler