Özgürlük Anlayışınıza Sokayım!

Cumartesi, Aralık 04, 2010


Yeteri kadar özgür müyüz ? Söz konusu türban oldu mu özgürlükçü kesilen gericiler bu görüntüleri hangi kategoriye koyarlar acaba ? Demokrasi, özgürlük gibi terimleri sadece ihtiyaç anında kullanıp, zorda kaldıklarında gerçek yüzlerini ortaya çıkaranlar başımıza özgürlükçü kesildiler ya ona ayar oluyorum.

Ulan siz Abd'nin ayaklarını yalarken bu ülkeye solcular sahip çıkmış, onlar özgürlük diye bağırmıştı. Tutturmuşlar bir türkü "komünistler dinsiz". Yıllardır yapılan bu iğrenç ve kabul edilemez anti-komünist propaganda yüzde 90'ı Müslüman olan bir ülkede etkili oluyor. Ama yıllardır ülkeyi o çok müslüman adamlar yönettiler de ne oldu, şimdi yönetiyorlar da ne oluyor. Mevzu bunu halkın görebilmesini sağlamak.

İktidar bugün ülkenin neredeyse tamamını ele geçirmişken direnen bazı üniversiteler ayak bağı olmaya devam ediyor. Bu yüzden Akp sindirme çalışmalarını düzenli bir şekilde devam ettiriyor. Geçtiğimiz günlerde Anadolu Üniversitesinde ki TKP'li yoldaşlarımızın ailelerine "Çocuklarınız komünist partiye üyeler, okuldan atılabilirler" yazılı tehditvari mektuplar yolladı. Bugün okulun kantininde solcuların toplanacağını öğrenen okul yönetimi "Kantinde çalışma var" bahanesi ile kilitletmiş, ama hiç sir çalışma olmamıştır.

Sabah saatlerinde Dolmabahçe'de toplanan bir grup ise cezaevine atılan arkadaşlarının haklarını savunmak, Erdoğan'a tepki göstermek için bir araya geldiler. Ankara'dan da destek amacıyla gelen 3 otobüs öğrenci İstanbul giriyinde durdurulup geri yollandı. Geri giden öğrenciler az ilerde benzincide mola verince polisten "pardon dayak atmadan yollamayın demişlerdi, onun için geldik" diyip dayak yemeleriyle sonuçlandı.

İstanbul'da ise farklı görüntüler yoktu. Nasıl güzel mi böyle ? Aaa pardon, bunlar dinsizdi dimi? Bunları yakalım sevaba gireriz.


You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler