Jandarma Zoruyla Başlayan Kötü Kariyer

Cumartesi, Aralık 11, 2010


Hüseyin Kartal... Bir dönemin "Geleceğin Hakan Şükür"ü olarak ortaya çıkan ismi... Eğridir ve Side Spor'da alt yapısını aldıktan sonra Ankaragücü'nün dikkatini çeken oyuncunun Sarı-Lacivertli ekibe transferi de bir hayli ilginç.

Sidespor'dayken Ankaragücü yönetiminden kendisiyle görüşmek için bir heyet gelir. Hüseyin takımla beraber ormanda kros yaparken gelen yöneticiler, genç oyuncunun kendileriyle görüşmek istememesiyle şok olmuşlar. Ancak pes etmeyen yöneticiler ormanda rastladıkları bir jandarma astsubaya durumu anlatırlar. Asker oyuncuya teklif edilen parayı duyunca soluğu Hüseyin'in yanında alır ve Ankaragücü'ne gitmesi için onu ikna etmeyi başarır.

Ankaragücü'ne büyük umutlarla transfer olan oyuncu için kimileri hiç umut taşımazken onu izlemek için İtalya'dan Scoutlar geliyordu. ancak o beklenen performansı bir türlü verememiş, bütün sezon boyunca yalnızca 2 gol atmıştı. Birisi lig de diğeri de kupa maçında atılan gollerdi.  Herşeye reğmen bir sonra ki  senede kadro da kendisine yer bulan Hüseyin 2003-2004 sezonunda sadece 1 gol atabilmişti. Genç oyuncunun o dönemde ki tek olumsuz yanı gol atamaması değil, saha içinde gösterdiği hal ve hareketlerle de sabırları zorluyordu.

2004-2005 sezonunda Ankaraspor'a transfer olun Hüseyin Mavi-Beyazlı takımda da sadece bir gol atıp beklentileri karşılayamadığı için sene sonunda Denizlispor'dan Ersen Martin'le takas edilmişti.Sonra ki senelerde de bu sürüklenmesi devam eden Hüseyin, Kasımpaşa, Denizlispor, Diyarbakırspor, Göztepe ve son olarak Yeni Malatya'da forma giymeye devam eden 28 yaşında ki forvetin bu sene golü bulunmuyor.

You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler