Pazar, Aralık 19, 2010

Gemisini kurtaran kaptan!


Bu adam için artık koşmuyor,gitsin diyenler bir zahmet sussunlar. 2004-2005 sezonundan bu yana, Fenerbahçe'de forma giyen 13 forvet oyuncusu toplamda 182 gol atarken, Brezilyalı futbolcu bu sürede tek başına 106 gol atarak aslında onu istemeyenleri çoktan susturmuş olması gerek.2004-2005 sezonundan, bu sezonun ilk yarısının sonuna kadar Fenerbahçe'nin lig maçlarında oynayan forvetler Semih 47, Nobre 34, Deivid 23, Güiza 22, Kezman 20, Anelka 14, Niang 9, Van Hooijdonk 8, Gökhan Ünal 2, Serhat Akın 2 ve Murat Hacıoğlu 1 gol attı.

Aykut Hoca ilginç bir seçim yaparak Lugano'yu yedek, Niang'ı sahayı sürdü. Niang ise düşüşüne devam etmekte. Eğer dün akşam Bekir'in yapacağı bir hatayla gol yesek bugün Aykut'u yerden yere vuracaktı herkes. Semih ve Stoch değişimliği ikinci yarı başlarken yapılabilirdi. Maç öncesi yorumlarımızda Cristian'ın yanında Gökay'ı tercih edebilir demiştik ki öyle de oldu. Bu seçim oyuncunun kendine olan güveninin artmasında olumlu bir hareket.

Bekir ise bariz bir hata yapmayarak maçı tamamladı. Zaten yanında Yobo gibi bir oyuncu varsa hata ihtimalin en alt seviyelerde oluyor. Bu adamın sene sonuna bırakılmadan bonservisi alınmalı. Kiralık gelipte bu kadar içten ve hırsla mücadele eden oyuncuya pek rastlamıyoruz ligimizde.

İlk yarıyı liderle 9 puan farkla kapamış olduk. Bu fark şampiyonluk yolunda halen iddialı olduğumuz anlamına geliyor. İlk yarı da iç saha performansımız göz kamaştırıyor ama dış sahada bu kadar kötü tablo çizmeye devam edersek sezon sonunda tepede olmamız çok zor.

Rıza hoca maçtan sonra Bilica'yı istediklerini söylemiş, inşallah parada anlaşırlar da alırlar. Biz de kurtulmuş oluruz.

Bu arada Lefter için bir tane bile pankart olmaması da büyük ayıptı.
Hiç yorum yok: