Fenerbahçe-Sivasspor Maç Öncesi

Cumartesi, Aralık 18, 2010

Pek adetim değildir maç öncesi karşılaşmayla ilgili yazı yazmak. Bir nevi totem diyelim. Bunu ligin ilk yarısına geldik diye bir seferlik bozalım, son maç öncesi kafamızdan geçenleri yazalım.

Öncelikle efsanemiz Lefter Küçükandonyadis'e geçirdiği rahatsızlıktan ötürü geçmiş olsun diyelim. Ardından yeni efsane Alex'le yazıya başlayalım. Hafta başında Brezilya basınına sezon sonu Fenerbahçe'den ayrılıp ayrılmayacağının kararını henüz vermediğini, acelesi olmadığını söylemiş. Gönül ister ki kalsın, jübilesini burada yapsın, ancak adam kafaya koydu birkez, Cruzeiro'da futbola veda etmek istiyor. O yüzden çok büyük ihtimalle sene sonunda kaptanla yollarımız ayrılacak. Bilmiyorum nasıl bir veda yapılır bu adama, nasıl bir uğurlama olur havaalanında. Artık onu o gün geldiğinde görücez.

Son bir kaç haftadır yaptığı hataların yanı sıra, takıma hiç bir ekstra katkı sağlayamayan Caner, sanırım Sivas maçında yedek kulübesinde battaniyeyle olacak. Zira bütün hafta Santos'u bekte deneyen Aykut hoca, süpriz yapmazsa Brezilyalı'yı oynatacak. Emre'nin sakatlığı ile Cristian'ın yanında oluşan boşluğa ise şuanda kimin geleceği tam bir muamma. Selçuk'u oynatma ihtimalinin daha ağır bastığı ortamda, Gökay'ın da isminin geçmesi ve bunun düşük bir ihtimal olmaması da kimin oynayacağını maç saati öğrenmemize sebep olan seçeneklerden biri. Onun dışında düşük bir ihtimal olsada benim kafama yatan Mehmet Topuz'u Cristian'ın yanına, hafiften hücuma katkı sağlayacak şekilde yerleştirip, Dia ve Stoch'la bitik durumda ki Sivas'ı vurmakta seçenekler arasında olabilir.

Niang bütün hafta antrenmanlara çıkmadı. Diş ağrısı vs derken yedi bu haftayı. O yüzden Aykut Hoca'nın Semih'e şans verebileceğini düşünüyorum. Aksi taktirde zaten düşüşte olan ve hafta boyunca hazır olmayan bir Niang'ı sahaya sürmek ezbercilikten başka birşey olmaz. Durum buyken 'Genç' oyuncu ilk 11'de yerini alır diye düşünüyorum.

Özellikle Trabzon'un kazandığı haftada puan kaybetmeye hiç ama hiç lüksümüz yok. O yüzden maçı erken koparabiliriz. İkinci yarı uyumamak dileğiyle...

Olası kadro tahmini ;You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler