Pazar, Aralık 26, 2010

Delikanlı Galatasaray Taraftarı !U17 Futbol takımımıza, Galatasaray'lı taraftarların saldırısı gündemin konusu oldu birden. Olay yaşandığından beri gözlemliyorum, kimler neler söyleyecek diye. Galasaray kulübünden samimiyetine kendilerinin bile inandığını düşünmediğim bir açıklama geldi. Fenerbahçe cephesi açıklama yaptı ama daha büyük bir tepki verilmesi bekleniyor.


Öncelikle şunu söyleyelim, Galatasaray kulübünün samimiyetine inanmadığım bu olayı onların azmettirdiği anlamına gelmez. En azından bunu yapabileceklerini tahmin bile edemiyorum. Ancak hiçbir güvenlik önlemi alınmamasını anlayamam. İlla bu tür saldırı ihtimalini düşünüp çevik kuvvet yığılmalı demiyorum fakat sonuçta maçı izlemeye gelen bir topluluk var ve ne olursa olsun çıkabilecek taşkınlıkları engellemek amacıyla önlem alınmalıydı.


İşin bu tarafını bir kenara bıraktığımızda sahaya giren o beyni küçük adamların savunulmasını anlayamaz haldeyim. Bahaneler teker teker ortaya çıkıyor. Fener'li futbolcular tahrik etmiş, uçan tekme oyuncuya değil başkasına atılmış falanda filanda... Fener'li futbolcular diyelim ki tahrik etti, Dereağzında oynanan Fenerbahçe-Galatasaray maçlarında genç Galatasaraylı oyuncuların yaptıklarını ben mi anlatayım yoksa bir gün gelip siz izler misiniz ? Herşeye rağmen hiçbir zaman sahaya giripte o çocukları dövmedik. Adı üstünde çocuk. He bu saatten sonra Dereağzına gelipte Fener taraftarına en ufak laf atma girişiminde bulunacak yüreği olur mu bu oyuncuların orasını bilemem.


Bu yapılan şerefsizliğe bir şekilde kılıf uydurmaya çalışanlarda, bu şerefsizliğe ortak olmuş sayılır. 

20 yorum:

Maçanın Papazı dedi ki...

böyle bir rezillik görmedim , şerefli medya bakalım ne yapacak, Ulan ı sabaha kadar tartışan medya bakalım bu olaya ne kadar zaman ayıracak ?

Maçanın Papazı dedi ki...

gs-fb basket maçı var 2 gün sonra ne olacak bu maç ,devlet basiretsiz mi ? bu kuduzlara karşı , taksimde eylem yapanlara çöküyorlar gs taraftarı 3 yıldır salon stad yakıyor ses seda yok ,doğru düzgün ceza yok , yeter artık !

ugur bektas dedi ki...

böyle bir rezillik görmedin mi..

nasıl yane sen hiç fenerbahçeyi izlemedin mi ????

TribunselSevda dedi ki...

@ Uğur
sahaya dalanlardan biriydin galiba.

bss dedi ki...

'' Galasaray kulübünden samimiyetine kendilerinin bile inandığını düşünmediğim bir açıklama geldi.''

Böyle birşey yazmanız rakip takim klübüne hakaret ediyor anlamına geliyor.halbuki sizin hedefiniz klüp,yönetim,taraftar yerine orada o eylemi gerçekleştiren insan kılığına girmiş çakma galatasaraylı homojenik beyinli yaratıklar olması lazım.

Ama böyle yazmanızıda normal karşılıyorum,Rüştüyü döven aslına gerizekalı çakma fenerbahçe taraftarlarıyken bu konu bütün klüp taraftarlarına mal edilmişti.

TribunselSevda dedi ki...

Rakip takımın taraftarı bizim gençlerimizin canına kast etmişken bi zahmet bunu söylemekte hakkımız olsun. Açıklama gerçekten samimiyetsiz bir dille yazılmış. En azından benim görüşüm bu.

Herkese tabiiki mal etmiyorum. Bizimde Galatasaraylı dostlarımız, arkadaşlarımız var ama bunun detayına girmeye gerek olmadığını düşünüyorum. Şayet inmeyecek olan ve bunu kınayan Galatasaraylılar kendilerini o çapsızlarla bir tutmuyorsa üstüne alınmaz.

genncer dedi ki...

bu olayı rüştü olayıyla bağdaştırmanın bir anlamı yok, ayrıca rüştü olayının detaylarını ne kadar biliyosunuz?

bss dedi ki...

İyide arkadaşım,siz böyle konuşursanız karşınızdakide ''ee sizde 5 yaşındaki çocuğun burası kadıköy'' diyip şapkasını elinden alan babasına gider yapan holiganlardan bahseder ve uzar gider.Eminim birçok okuyanınız var daha şimdiden sözlükde ve diğer platformlarda''o.ç. galatasaraylılar bunların hepsi böyle''gibisinden şeyler yazılmaya başlandı.olayların gidişatı belli,sizin yapmanız gereken şey holiganizm olması gerekirken,klübe laf söylenmesi her taraftarı çileden çıkartır.çünki bir kaç dallama yüzünden yıllardır tuttuğumuz klübe laf söylenmesi zoruna gider her taraftarın.

Ki zaten çoğu taraftarlar bu insanlıktan çıkmış hayvanların Galatasarayı tutmasının üzüntüsü içinde.Uğur Bektaş gibi dallamalarda var hala bu rezaletin üzerini başkasına çamur atarak kapatmaya çalışmak oda ayrı bi zeka özürlülüktür.

bss dedi ki...

@genncer

Konu bu değil.
Saha dışı bir olay olarak örnek verdim.Konu bir takımı temsil ettiğinin farkında olmayan bir avuç malın yaptıklarının bütün klübe ve taraftarlarına mal edildiğinden bahsediyorum.ve yanlış olduğunu söylüyorum aynı bugün Galatasarayın başına gelenler gibi.

TribunselSevda dedi ki...

@bss

Başta da söylediğim gibi, gerçek Galatasaray taraftarıyla bu olayı yapanları ve destekleyenleri bir tutmuyorum. Yazımda da bu ayrımı detaylı olarak yazma ihityacı duymadım. Çünkü benimde bir çok Galatasaray'lı arkadaşım var hepsi aklı başında insanlar. Mesaj gitmesi gerektiği yere gitmiştir. Siz bunu yapanlara destek vermiyorsanız gönlünüz rahat olsun.

ahmt dedi ki...

lan sik kafalılar neyi konuşuyonuz yok rüştüyü dövenlerden bunu beklerim , siz hiç fenerbahçeyi izlemiyomusnuz falan filan ,beyinsizler o çocuklara saldıranlara birşey söylemek yerine konuyu saptırıp kininizi kusmayın

TribunselSevda dedi ki...

Diğer yorumunu onaylamadım Ahmet, haklısın ama genede biraz sakin olalım.

Ozan dedi ki...

ben olsam o çocukların ağzını burnunu kıran ailelerin çocuklarını altyapıdan atarım çünkü onlardan hayır gelmez artık daha profesyonal olmadan birbirlerine kin besleyecekler umarım sağlam cezalar verilir bu galatasaraylılık duruşuna yakışır bir davranış değil

TribunselSevda dedi ki...

Yanlız ailelerin ayırmaya çalıştığını duydum. Saldıran taraftar kısmıymış münferit gelen.

Ozan dedi ki...

o zaman en güzel yolu kimse alınmasın böyle olaylar çıkacaksa olayların buraya gelmesinde de iki klubünde de suçu var kimse masum ayağına da yatmaya çalışmasın olayın o kadar boku çıktı ki her branşta birbirinden intikam alma haline geldi kadiköyde yapılanların intikamı baskette alınıyor artık son noktaya gelmişiz tribün terörü yüzünden 17 yaşında çocuğun burnu kırılıyorsa daha küçük yaşıtlarada bulaşır bu iş ama bizim başkanların umrundamı canım ne kadar kaos o kadar reklam

rüzgar dedi ki...

münferit deyip gene geçiştirirler!yasa çıkmalı hemde en ağır uygulamalarla yoksa bunun önüne geçilemez..bu arada anlamadığım hiç mi polis olmaz arkadaş !altyapı maçlarıda olsa güvenlik olmalı öle ya!

bss dedi ki...

@ahmet

küfürsüz kafalı arkadaşım,biz zaten olayı kapatalım demiyoruz.şiddet heryerde şiddettir,bu olayda sadece adı geçen galatasaray ve fenerbahçe taraflarının sorunu çözmesi yeterli olmaz hep beraber birlik olmak gerekir,ve sadece futboldaki şiddetede değil.öğrenciyi döven polise karşıda,karısını döven kocayada,cem evini basıp içerdekileri linç etmeye çalışan yobazlara karşıda hep beraber birlik olup gerekli eylemi yapmamız gerekir.

yani olaya sadece ufak bir mercekten değil büyük bir teleskoptan bakalım ve sorunun köküne çare arayalım.yoksa bu insan kılığındaki yaratıklar heryerde var,bugün Galatasarayın adı geçer yarın Fenerbahçenin başka bir gün Beşiktaşın.bu kişileri içimizde beslemememiz lazım.

TribunselSevda dedi ki...

@bss

Katılıyorum. Bizim sorunumuz Galatasaray, Fenerbahçe değil aslında. Milletin kafa yapısını değiştirmemiz gerekiyor.

fenerlihüseyin dedi ki...

@ bss ;
Burada bize laf yetiştirmeye çalışacağına git klubünün ve başkanının yaptiği açıklamaları oku önce .
Bir defa kendi tesisinde ve geçerli kanun ve yönetmeliğe göre güvenliği sağlamak zorunda olduğu bir karşılaşmada çıkan bu olayla ilgili yaptığı ilk açıklama : " kontrolümüz dışında " !!!
Eğer bu olay gsnin kontrolü dışında ise mutlaka siirt köy hizmetleri spor klubünün kontrolündedir. Metin Oktay tesisleri de zaten lunaparkta yer alan 3 penaltıya bir malboro atışı yapılan bir mekandır!
Ayrıca yaşanan olayla ilgili "özür" bile dilenmedi . Sadece kime ve neye karşı olduğu belli olmayan kuru bir " üzüntü" !
Sonrasında ise ortaya saçılan Fenerbahçeli kaleci ve antrenörü kışkırttı lafları.
Buna ilk olarak gs klubünün karşı çıkması ve resmi sitesinden " böyle bir olayı rakibin kışkırtması iddialarının arkasına saklanıp temize çıkarmkk olmaz" şeklinde bir açıklama yapması gerekmez miydi ?
Ama bunun yerine adnan polat , " bu birilerini provakasyonu olabilir mi ?" sorusuna olabilir diyor , bu olayın benzeri FB tesislerinde de oldu orada da güvenlik yoktu vs şeklinde başkalarını da bu suça ortak etmeye ve yükünü hafifletmeye çalışıyor.
Daha ötesi geçen yıl basket maçında binlerce kişinin içinde bir bayan ve erkeğin " tahrik" ettiğini iddia edip " özür dilemeyeceklerini "
beyan ettiği yerde duruyor.
Gelen tepkilerden şaşırmış halde. Birkaç FBli dövülmüş , ne var bunda havasında !
Bu olay Fenerbahçe tesislerinde gsli gençlere yönelik olarak yapılsaydı ne olurdu tavrınız ? Yada medyanın tavrı ?

Ozan dedi ki...

aferim hüseyin böyle devam et medyadaki haberlere bakıyorum adamlara zaten terörist deniyor evet yönetim aktif rol oynamadı doğrudur bizide üzen budur ama böyle devam edersek çarşamba günüde olay çıkar seneye kadıköye geldiğimizde de olay çıkar olaylar sürer gider adnan polat ve aziz yıldırım çeıksınlar adam gibi iş yapsınlar bu şiddetten beslenen onlar biz burda tartışırak birbirimizi yiyoruz

ortak noktada buluşamassak çözüm olmaz fenerlilerde yapıyor galatasaraylılarda yok biz yapmıyoruz falan dersek tribünlerimizdeki pislikleri temizlemezsek bu olatyın sonu ölüm olur