Delikanlı Galatasaray Taraftarı !

Pazar, Aralık 26, 2010U17 Futbol takımımıza, Galatasaray'lı taraftarların saldırısı gündemin konusu oldu birden. Olay yaşandığından beri gözlemliyorum, kimler neler söyleyecek diye. Galasaray kulübünden samimiyetine kendilerinin bile inandığını düşünmediğim bir açıklama geldi. Fenerbahçe cephesi açıklama yaptı ama daha büyük bir tepki verilmesi bekleniyor.


Öncelikle şunu söyleyelim, Galatasaray kulübünün samimiyetine inanmadığım bu olayı onların azmettirdiği anlamına gelmez. En azından bunu yapabileceklerini tahmin bile edemiyorum. Ancak hiçbir güvenlik önlemi alınmamasını anlayamam. İlla bu tür saldırı ihtimalini düşünüp çevik kuvvet yığılmalı demiyorum fakat sonuçta maçı izlemeye gelen bir topluluk var ve ne olursa olsun çıkabilecek taşkınlıkları engellemek amacıyla önlem alınmalıydı.


İşin bu tarafını bir kenara bıraktığımızda sahaya giren o beyni küçük adamların savunulmasını anlayamaz haldeyim. Bahaneler teker teker ortaya çıkıyor. Fener'li futbolcular tahrik etmiş, uçan tekme oyuncuya değil başkasına atılmış falanda filanda... Fener'li futbolcular diyelim ki tahrik etti, Dereağzında oynanan Fenerbahçe-Galatasaray maçlarında genç Galatasaraylı oyuncuların yaptıklarını ben mi anlatayım yoksa bir gün gelip siz izler misiniz ? Herşeye rağmen hiçbir zaman sahaya giripte o çocukları dövmedik. Adı üstünde çocuk. He bu saatten sonra Dereağzına gelipte Fener taraftarına en ufak laf atma girişiminde bulunacak yüreği olur mu bu oyuncuların orasını bilemem.


Bu yapılan şerefsizliğe bir şekilde kılıf uydurmaya çalışanlarda, bu şerefsizliğe ortak olmuş sayılır. 

You Might Also Like

20 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler