Basketbol'da Turgay Demirel Vakası

Pazartesi, Aralık 27, 2010


Türk basketbolunun bir türlü yakasından silkemediği adamdır Turgay Demirel. Yaptığı iyi şeylerin sayısı, kötülerin yanında devede kulak kalmasına rağmen halen nasıl koltuğuna sapasağlam şekilde oturabilmekte buda işin siyasi kısmına giriyor birazda.

2005 yılında şaibeli olduğu iddaa edilen bir seçimle Basketbol Federasyonu başkanlığı koltuğuna iyi yapışmış, Tanjevic'i Fenerbahçe'nin başına bela etmiş bir isimdir Turgay Demirel. Fenerbahçeli olduğu söylenen ve Sarı Lacivertli kulübe kıyaklar yaptığı söylenen bir zat-ı muhteremdir. İşin bu kısmına girmeyeceğim, şayet girecek olursak yıllarca Türk futbolunun kanayan yarası olan Ulusoy'dan da bahsetmem gerekebilir. Ki o zaman tadı kalmaz kimsenin.

Peki bu kişi ne yaptıda ben şuan onun yüzünden parmaklarımı yoruyorum ? Bilindiği gibi yıllardır Karşıyaka basketbol takımına karşı kişisel sorunlar yüzünden nefret besleyen bir adamdır kendileri. İzmir temsilcisinin Rum kesiminde yaşadığı saldırının ardından Akatlar'da Beşiktaş ile mücadelesi vardı ki Yeşil-Kırmızılı kulüp bu maçın ertelenmesini, oyuncularının yıprandığını talep etmiştir. Bu çağrı "Sadece 1 gün erteleyebiliriz" cevabıyla küfürden beter bir karşılık almıştır. Ardından Karşıyaka maça genç takımıyla çıkmış, Akatlar Spor Salonu'na gelen az sayıdaki Kaf-Kaf ve Beşiktaş tribünleri Turgay Demirel'e ağır tepkiler vermişti.

Bunun üzerine Çarşamba günü oynanacak Galatasaray CC-Fenerbahçe maçına atanan bir hakem gündeme geldi. Bu isim Engin Kennerman. Galatasaray'ın Banvit'le oynadığı maçta Sarı-Kırmızılı taraftarlara küfür eden hakem bu hafta derbiye atanmış. Biz her ne kadar Fenerbahçeli olsakta yapılan her türlü yanlışa da karşıyız.

Hakem maçı satacak vs demiyoruz elbette ama böylesine bir husumeti olan hakemin Galatasaray-Fenerbahçe derbisine atanmasının akla ve mantığa uygun olmadığı düşüncesindeyim.

Hele bir de maçı kazanırsak siz o zaman görün kıyameti..

You Might Also Like

1 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler