Av Mevsimi

Cuma, Aralık 10, 2010

Ve uzun zamandır beklenen filme dün gitmiş bulunduk. Aylar öncesinden fragmanlarını gördüğümüz ve merakla beklediğimize değdiğini söylesem yanlış olmaz herhalde. Daha filme gitmeden Cem Yılmaz'ın bir sahne de söylediği 'Hayde' türküsünü evde en az 10-15 kere üst üste dinlemişimdir.


Neyse lafı fazla dolandırmayalım. Sinemaya gittiğimizde salon full doluydu ve sadece en ön sıra boştu. Boyun tutulmasını göze alarak, filmi daha önce bensiz izleyen (!) sevdiceğimle biletlerimizi aldık. Film inanılmaz sürükleyici, fakat bir nokta da katilin kim olduğunu çözebiliyorsunuz. O biraz kötü olmuş. Katilin kimliğini son ana kadar saklayabilmeyi başarsaymış çok çok daha üstün bir film olabilirmiş. İnanılmaz kaliteli bir kadroya sahip film. Benim filme girmeden önce ki endişem, Cem Yılmaz'ın her dediğine gülen biri olarak burda ciddi bir karakterle karşıma çıktığında o rolle uyumunu sağlayamamaktı. Ancak senarist Cem Yılmaz'ın oynadığı İdris karakterini o kadar güzel bir kılıfa sokmuş ki izleyenler eminim bir kez olsun ' Bu rol Cem'e olmamış' dememiştir. Kimi sahne de her zamanki gibi kahkahalara boğarken, kimi sahne de ağlatan bir Cem vardı Av Mevsimin de.


Film hakkında şöyleydi, böyleydi, konusu şudur demicem. Sonra bu güzelim filmi burdan okuyup sinemaya gitme şansını kaybedersiniz. Bir tek Cem Yılmaz'ı kısa bi değerlendirdim. O da bu herifin benim için değerli olmasından kaynaklanıyor :)


Özet olarak, şuan pc başında ve iphone'un dan bu bloga giriyorsan sayfayı kapatıp hemen sinemaya koş ve Av Mevsimi'ne git ! Filmden çıkınca tekrar bu sayfaya gelmeyi unutma ! :)

You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler