Adanmış Bir Hayat

Cumartesi, Aralık 25, 2010


Kimileri tarafından ''Kunta'' diye tanınır kimileri tarafından ''Tuzlalı Mustafa''.. Hayatını Fenerbahçe' ye adamış isimler arasından örnek verebileceğimiz kişilerden sadece biri.
Taraftarlığın bu denli yozlaştığı ve basitleştiği bir dönemde kıymetini çok daha fazla hissetmemiz gereken değerlerimiz var.Yıllar boyu Fenerbahçe peşinden koşmuş, ömrünü Fenerbahçe' ye adamış, ilerleyen yaşa rağmen yorulmamış bu değerlerimizden yeni nesilin alması gereken bir çok ders var.
Bir insan sevmekten hiç mi yorulmaz arkadaş.Popüler spor futbolu anladık, basketbol voleybol kürek demeden Fenerbahçe peşinden koşmaktan bir insan hiç mi yılmaz.O ve onun gibiler yılmıyor işte.Yıllanmış şarap gibi her geçen zaman diliminde taraftarlıklarını dahada kıymete bindiriyorlar.Yaşanan her türlü olumsuzluğa rağmen sevdalarına çok daha güçlü sarılıyorlar.
Yenilmişiz yenmişiz hiç umurlarında olmadan yola non stop devam ediyorlar.Kısacası hayatta yaşadıkları bin bir türlü zorluğa rağmen taraftarlıklarını ayakta tutuyorlar.Onların her biri saygıyı sonuna kadar hak ediyorlar. 
Çünkü o ve onun gibiler Fenerbahçe' yi ölümüne seviyorlar.
Facebook denen illetin sağ üst köşesinde gördük.Doğum gününmüş bugün Mustafa Ağabey.Senin gibi bir Fenerbahçeliyi tanımak bizler için büyük bir şans.Taraftarlığın yaşaması ve yaşatılması için her zamankinden fazla çaba sarfettiğimiz şu dönemde verilebilecek önemli örneklerden birisin.
Bazen statta, bazen salonda , bazen sokakta, çoğu zamanda Yoğurtçu Parkında aşina olduğumuz o güler yüzün hiç solmasın.Normal kıyafetinle seni hatırlayamadığımız için üstündeki Fenerbahçe forması hiç çıkmasın.Haksız durumlarla karşılaşsan da Allah seni gönül verdiğin bu renklerden hiç ayırmasın.Sadece kendine değil, eşin ve çocuklarına bile enjekte ettiğin daimi Fenerbahçe sevgisi yeni nesillere miras kalsın.
Sağlık,huzur ve Fenerbahçe ile birlikte nice yıllara Mustafa Ağabey 
İyiki varsın.
Alıntı: Grup CK

Bizde Cefakar Kanaryaların güzel anlatımıyla Mustafa abimize saygılarımızı iletmiş olalım. 

You Might Also Like

2 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler