18 Dakikalık Fenerbahçe!

Pazar, Aralık 05, 2010

Yazsam mı, yazmasam mı diye epeyce bir düşündükten sonra birşeyler karalamadan yatmak olmaz dedim. Neden ikilemde kaldığıma gelirsek yazacak hiç birşey olmaması tek sebepti. Bahsedilecek tek adam var o da Emenike'dir.

Tek başına iki stoper ve bazen Caner'in arasında boğuştu ve genellikle galip çıkan adam oldu. Her hava topunda gerek Yobo, gerekse Lugano'ya karşı üstünlük kurdu. Aldığı tüm topları olumlu kullandı ve dikine oynayıp sürekli savunmayı zorladı. Özellikle ilk yarının başlarında golü bile bulabilirdi Karabük. İkinci yarı bi ara sakatlandıktan sonra sanırım kendini çok riske etmedi ve zorlamadı. Ama şu ülkede Gökhan Ünal'lar, Mehmet Batdal'lar, Fatih Tekke'ler Türkiye'nin en büyük kulüplerinin forvetleri arasındalarsa ve Emenike gibi bir adam Karabük'te onlara taş çıkartıyorsa diyecek fazla da birşey yoktur bana göre.

Burda defalarca dile getirdim, Stoch'un takım içi problemleri var diye. Hala da ısrarcıyım, bu adam takıma uyum sağlayamadı. Her hatasından sonra başta Alex olmak üzere büyük tepkiler alıyor. Son zamanlar da bu tepkileri hakeder oldu. Topu ayağına aldımı kafayı kaldırmayı unutuyor. Yediğimiz gol Stoch'un orta alanda zor durumda olmasına rağmen pas vermemesinden kaynaklandı. Büyük ihtimalle önümüzde ki hafta Dia ilk 11'de başlayacak. Umarım o da hazırdır. Zira kendisini 70. dakikadan sonra sahada görmek mümkün olmuyor.

Niang sakatlıktan çıktığından beri performansında ki düşüşü bir türlü durduramadı. Semih ise dakika 90'da girdiği gibi yakaladığı pozisyonu halı saha da gol kaçırır gibi harcadı. Pozisyonun devamında da topu takip etmedi. Kızıyormuyum ? Hayır. Çünkü Semih dakika 90'da zaman geçirmek için oyuna girecek adam değil. Yıllardır sana bu takımdan ayrıl artık Semih dedik dinlemedin. Şimdi ceremesini çekiyorsun. 

Haftalardır ilk yarı oynuyoruz, ikinci yarı yatıyoruz. Takımın kondisyonu mu yok, yoksa Aykut Hoca devre arasında soyunma odasında taktik verirken " Evet beyler, ikinci yarı yatıyoruz" mu diyor ? Acayip merak ediyorum. Nereye kadar böyle zevksiz futbol oynarak galip gelicez acaba? Zaman zaman bireysel çabalarla oluşan pozisyonların haricinde çok nadir organize atak yapıyoruz. Mehmet Topuz'un halen sağ açık mı yoksa sağ iç mi oynadığını çözemedim. Tek kanatla uçmaya çalışıyoruz, o kanatta da arıza ışığı yanıyor zaten. Duvara toslamadan çaresi bulunur inşallah.
 

Tribünler ise gene bildiğiniz gibi, vasattan da vasat!..

You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler