Uyumsuzluk, Umutsuzluğa İtiyor !

Pazar, Kasım 14, 2010


Bir umutla oturduk gene ekren başına, bu sefer önemliydi galibiyet belki takım tam motive olmuştur hevesiyle maçı kazanmaya odaklamıştık kendimizi. Ama takımda ki inanılmaz uyum sorunu "ben burdayım ama kimse görmüyor" diye bas bas bağırdı bütün maç, yine gören olmadı, yine 3 puan almamız gereken maçtan mağlup ayrıldık.

Maç başladı, daha biradan bir yudum aldık, elimizi çereze uzatıyordum ki Antep gol pozisyonu geliştirmiş, korner kullanıyordu. Totem yapalım dedik mekandaki diğer televizyona çevirdik gözlerimizi ama anladımki sorun televizyonlarda değil, takımın ta kendisindeydi. Baroni aldığı paranın hakkını veremiyor, yalandan da olsa rakibin pozisyonunu bozmak için uğraşmıyordu bile...Hele bir pozisyondan sonra yürümesi var akıllara zarar. Nette dolaşıyor videosu bulabilirsiniz rahatlıkla.

Stoch hızlı başladı oyuna, ancak aynı verimi diğer kanatta ki Kazım'dan göremiyorduk. Tek kanatla uçmaya çalışan uçak gibi çakılmamak için direniyorduk ve bizi ayakta tutan kanattan gol geldi. Semih'ten pas alabilmek için adeta yalvaran Slovak oyuncu topu aldıktan sonda Kaptan'ı buldu ve skoru 0-1'e getirdi.

Tam oh çekecekken, bu maçı rahat rahat izleyeceğiz derken, öyle olmayacağını Olcan'ın direkten dönen topu yüzümüze vurdu. Antep'in biraz yetenekli bir kanat oyuncusu olsa belki de gol için 80 dakika beklemeyeceklerdi bile. Bu sefer Bekir suçluydu demek için biraz vicdansız olmak gerek ama 2. golden önce o defansın amatörce bomboş bırakılmasının hiç bir izahı olamaz düşüncesindeyim. Eğer bir takımda ne ileriye top taşınıyor, ne de defansın önüne bir set kurulamıyorsa hata tamamen orta sahanındır. Golden başka kaleye gittiğimizi hatırlamıyorum ben. İkinci yarıda bir tek Semih'in vuruşu var o kadar.

İlk yarıda golle beraber az çok varlık gösteren Alex, ikinci yarı gene yer yarıldıda yerin dibine girdi sanki. Aykut Kocaman'ın Semih'i oyundan alması ise tam bir hataydı. Evet Semih oyundan düşmüştü ancak bunun nedeni Alex'in sahadan yok olmasıydı. Zaten defansif yönü olmayan Alex, bitik bir orta sahaya -1 kattı. Buda "düşen orta sahaya, birde ben tekme vurayım"dan başka birşey değil.  Alex'in çıkıp Stoch'u onun yerine, Dia ve Kazım'da kanatlara yerleşmeliydi.  En azından daha dirençli olabilirdik ve ani atakla galişen gollere engel olabilirdik.


Gaziantep'in 1. golü ;
Not : Kırmızılar Baroni, Maviler Alex

Baroni ve Alex oldukları yerden olan biteni izlerken...


Hadi Alex'i anladık ama Baroni hala izliyor


Baroni atağın güzelliğine doyamamış olacak ki hala izliyor...


Serdar Premier ligi vuruşunu yaparken Baroni golün güzelliğine dalmış durumda...


Gaziantep'in 2. golü; 

Baroni bu kez çıkmayı unutmuş..Ve Olcan unutkanlıktan faydalanıyor...


Top geçmiş, hakem devam diyor, Alex ve Baroni ofsaytta ısrarcı...


Antep yarı sahasından Yobo, Topuz, Gökhan, geliyor fakat Baroni ile Alex pozisyonu takip etme zahmetinde bulunmuyorlar... Pozisyonun sonunda Alex elleri belinde olan biteni izliyor..(bkz; en tepedeki resim)You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler