Perşembe, Kasım 11, 2010

Tribünsel Kadraj / Fenerbahçemiz - Siena


Dün akşam gene Türk basketbolu ve Fenerbahçemiz adına tarihi akşamlardan birini yaşadık. Avrupa'da 4 maçta 4 galibiyetle grubunda lider olan Fenerbahçemiz adım adım şampiyonluğa doğru ilerliyor. Barcelona'da alınan galibiyetin tesadüf olmadığını dün akşam oynanan oyundan anlayabilirsiniz. Sahada herşeyini veren bir Fenerbahçe mevcut. 


Takım içerisinde ufak çaplı uyumsuzluklar göze çarpsada herkesin amacı başarı olunca çok fazla göze batmıyor. Hiç kuşkusuz ki Fenerbahçe'lilerin gönlünde taht kurmuş olan Mirsad, dün akşam salonu dolduran 15 bin kişiyi ve ekranları başında ki izleyicileri mest eden bir oyun ortaya koydu. İlerleyen yaşına rağmen sergilediği performans ve hırs inanılmaz. Maç içerisinde gözlerinin içine baktığınızda o kazanma arzusunu çok rahat görebiliyorsunuz. Her takımın Mirsad gibi bir oyuncuya ihtiyacı vardır. Basketbolun Tuncay'ı dersek yanılmış olmam herhalde.


Takımımız geçen sene Avrupa'da büyük hüsranlar yaşatmıştı. Ancak görüyoruz ki artık bazı taşlar yerine oturmuş ve takım olmanınn gereklilikleri yerine getirilmeye başlanmış. Aldığım duyumlara göre Neven Spahija takımda ki bütün oyunculara birer ajanda vermiş. Ve maç içerisinde yaptıkları gereksiz itirazlar, hatalar vs hepsi ajandalara yazılıp bunlar para cezası olarak oyunculardan kesiliyormuş. Duyumun takım içerisinden olduğunu söylersem herhalde boş bir iddaa olmadığını anlarsınız. Onu bunu bilmem ama Spahija'nın bu takıma çok şey kattığı apaçık ortada. Büyük ihtimallede bu seriinin sonunda final var. Hadi hayırlısı.


Maçta görevliydik, tribüne çıkamadık maalesef. Bir kaç sitem aldık ama emin olun bende yanınızda olmayı isterdim. Bu seferlik böyle olsun :)


Bunlarda kadrajımızdan çıkanlar ; 


Resimlerin hepsi tarafımdan çekilmiştir. Üzerlerine tıklayıp büyütebilirsiniz.

2 yorum:

Maçanın Papazı dedi ki...

resimler muhteşem kardeşim , fenerbahçe de öyle .

aLican dedi ki...

Teşekkür ederim :)