Pazar, Kasım 28, 2010

Önemsiz Ama Önemli Yenilgi

Neden önemli ama bir yandan da önemsiz bu derbi ? "Derbinin önemsizi mi olur kardeşim ?" dediğimiz, sürekli yendiğimiz takım olan Galatasaray'la olduğu için önemli. Ama neden önemsiz ? Yenilmemiz sadece ligde ki sıralamamızı etkileyeceği ve bunun play-offlarda bizi pek etkilemeyeceği için önemsiz.

Açıklık getirecek olursak, geçen takımdan bir arkadaşımla görüştüm. Nedir bu takımın hali, oyuncular arasında bir sorun mu var diye sordum. "Alakası yok" dedi. "Sene başında bu adamlar Dünya Şampiyonası'ndan yorgun argın geldiler. 1 hafta bile dinlenemeden burda ki hazırlıklara katıldılar. Zaten hiç birisi ligi 1. veya 8. bitirmeyi önemsemiyorlar. Onlarda biliyor işin play-off'lar da bittiğini. O yüzden bütün sene yatıp play-off'lar da kasıyorlar. Tabii biraz da iyi prime bakıyor bu işler" cevabını aldım.

Bu camianın içinden gelen biri olarak sistemi az çok bildiğimden hak verdim. Çünkü ligin rekabet ortamı taşımaması ve lig dönemini Play-off'a hazırlık olarak görmesinden dolayı düzen değişmedikçe böyle gidecek. Yenilgi bize yakışmadı ama bunda teknik heyetin suçu çok. Oyuncuları maça hazırlayamadıkları apaçık ortada. Umarım bir an önce toparlanıp, çubukluya yakışır bir mücadele sergilerler bundan sonra...

Hiç yorum yok: