Cumartesi, Kasım 13, 2010

Allah Mı Lan Bunlar ?


Nede çok anlam taşıyan bir resim değil mi ? Kara çarşaf, ülkenin üzerine bir karanlık gibi çöküyor. Ve o karanlığın içerisinde bir çok yalan, talanda gözden kayboluyor. Suçlular daha rahat suç işleyebiliyor, ülkenin ezilenleri karanlıkta yok ediliyor.

Karanlığın içine girmeyi özgürlük diye tanımlıyorlar bu aralar...Türbana özgürlükmüş, bunlar gene iyi günlerimiz. Önce türbana özgürlük ardından kara çarşafa özgürlük isteyecekler. Ve bunun adınada özgürlük diyorlar. İnsanoğlu özgürlüğün tanımını yıllar önce yapmış. Ama bunlar kendi özgürlük tanımlarını yaratmışlar. Cumhurbaşkanı'na soruyor gazeteciler ; " Türban konusu hakkında neler söyliyeceksiniz " diye...Gül cevap veriyor; " Sıkıldım artık bu sorulardan". Şaka mı bu adam ? Neyin kafasını yaşıyorsunuz siz ? Türbanı gündeme sokup bir çok olayı  gölgeleyen siz değilmisiniz ? Bide kalkıp sıkıldım diyorsunuz.

12 Eylül'den sonra gelecek olan sendikal haklara ne oldu ? Darbecilerin yargılanmasına ne oldu ? Referendum öncesi bas bas bağırıyordunuz bu adamları yargılayacağız, kimse yapamadı, biz yapacağız diyordunuz? Adalet Bakanı şimdide çıkıp " Biz bilemeyiz, mahkeme ne karar verirse o olur" diyip kaypaklık yapıyor. Deniz Feneri ne oldu ? Silivri'deki suçsuz tutsaklar ne oldu ? Ulaşıma yaptığınız zamda neyin nesi ? Aldığınız metrobüslerin parasını ödeyemeyince parayı bizden mi çıkarmaya karar verdiniz?

Üniversitelerde türbana özgürlük diyorsun ama seni protesto eden öğrencilere meydan dayağı attırıyorsun. Diyanet işleri başkanı senin görüşüne uymayan 2 laf edince görevden alıyorsun. Soruyorum sana o zaman; bu din senin ve senin gibi düşünenlere mi özgürlük veriyor sadece ? Devletin bütün birimlerini ellerine geçirdiler, istedikleri gibi at koşturuyorlar. Ve halkımızdan kimse tek kelime ses çıkarmıyor. Bir türbana bütün bu yukarda saydığım meseleleri sattılar. Ee peki bunlar artık her istediklerini yapacak mı ülkede ? Kalkıp; türban takmayanlar merak etmesin, onlarda bizim güvencemiz altında diyorlar, bu açıkça bir tehdittir ! O zaman size soruyorum; Allah mı lan bunlar ?

Hiç yorum yok: