Çarşamba, Ekim 20, 2010

Terim ilk kez Fener'le karşılaştı

Fatih Terim, Galatasaray formasıyla ilk Fenerbahçe maçına 27 Ekim 1974’te çıkmıştı. Adana Demirspor’da büyük çıkış yakaladıktan sonra Sarı-Kırmızılı ekibe transfer olmuş, bu forma altında oynadığı ilk derbi 0-0 olarak sonuçlanmıştı.

Fenerbahçe : Yavuz - Niyazi - Yılmaz - Ziya - Serkan - Ersoy - Zafer - Selahattin - Osman - Cemil - Mustafa

Teknik Direktör : Didi

Galatasaray : Yasin - Ekrem - Tuncay - Enver - Şevki - Bülent - Mustafa - B.Mehmet - Fatih - K.Mehmet - Gökmen

Teknik Direktör : Mansell

Soğuk ve esintili bir ekim ayının sonlarında oynanmıştı karşılaşma. Tv yayını olduğu için tribünlerde ki seyirci sayısı az olmasına rağmen son derece coşkulu bir kitle vardı. İnönü stadında ki mücadeleyi 16.709 kişi izliyordu.

Gene tarih boyunca olduğu gibi heyecanı futbolundan büyük bir maç oldu. İlk on beş dakika Galatasaray’ın üstün futbolu olmasına rağmen Fenerbahçe defansı zaman geçtikçe iyice yerine oturuyordu.

B.Mehmet geçirdiği sakatlıktan sonra oyundan çıkmak zorunda kaldı. Bu sakatlıktan sonra Galatasaray orta sahasıyla forveti arasında büyük bir kopukluk yaşanmaya başlandı.Ve orta sahayı Fenerbahçe’nin ne yaptığını bilen, ayağa oynayan oyuncuları ele geçirdi. Dakikalar geçtikçe Galatasaray’ın hızını kesen Fenerbahçe’li oyuncalar oyunun kontrolünü iyice eline almış durumdalar.

İki takımda yakaladıkları fırsatları değerlendiremedi ve maç 0-0’lık skorla sonuçlandı. Ama söylemeliyiz ki Fenerbahçe adına güzel bir maçtı.

Hiç yorum yok: