Tahir Kıran ile Aziz Yıldırım Flörtü

Perşembe, Ekim 14, 2010Bir dönem Aziz Yıldırım'ın kurmayları arasında bulunan Tahir Kıran, Fenerbahçe Başkanı ile yaşadığı sorunlar nedeniyle kulüp üyeliğinden ihraç edilmişti. Ardından Fenerbahçe içerisinde en sert muhalefet kanadını oluşturan Tahir Kıran, son günlerde çıkan haberlerden sonra Aziz Yıldırım'la barış imzaladıklarını yalanlamıyor.

Aziz Yıldırım ile arası bozulduktan sonra Haluk Ulusoy federasyonunda yönetim kurulu üyesi olan ve 2006 yılında Fenerbahçe'nin şike yaptığı iddalarını ortaya atan Kıran, ''Geçen yıl teşvik primi tarifesi, Galatasaray'la berabere kalacak rakiplere 350, kazanacaklara 500 bin Ytl'ydi" şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. Sonrasında Fenerbahçe Spor Kulübü söz konusu iddaaların soruşturulması talebiyle FIFA ve UEFA olmak üzere birçok kuruma başvurdu. TFF ise Fenerbahçe kulübüne bir heyet yollayarak özür dilemişti. Fakat aradan geçen onca zamana karşı aradaki buzlar erimemiş, Tahir Kıran camia içerisinde ki muhalif kimliğini sürdürmüştü. Hatta Fenerbahçe tribünlerinde "Hain Tahir Kıran" pankartı bile açılmıştı.

Aziz Yıldırım hakkında bir çok iddaa ortaya atan Tahir Kıran, son olarak şampiyonluğun kaçtığı Trabzonspor maçında yaşanan anons krizinin Başkan Aziz Yıldırım'ın planı olduğunu söylemişti. Yaz aylarında ise Hamit Altıntop'u Aziz Yıldırım'la görüştürdüğünü söyleyen Tahir Kıran, kamuoyunda çıkan tekrar barışma haberlerini doğruladı. Neredeyse basında çıkan çoğu haberi yalanlayan Fenerbahçe'nin resmi sitesi ise bu haberlerle ilgili bir açıklamada bulunmazken, Tahir Kıran konuyla ile ilgili olarak "İki davamız vardı. Biri sonuçlanmıştı. Diğerinden başkan vazgeçince bu adıma karşılık bir adım da ben attım. Benim için konu kapandı" dedi.

Aziz Yıldırım'ın ise uzun seneler karşısında yer alan Tahir Kıran ile barışması Fenerbahçe içerisinde daha büyük gruplaşmalara neden olacağı düşünülüyor. Taraftarların ise büyük bir kısmı bu birleşmeye sıcak bakmıyor. Önümüzde ki günlerde bu ikilinin arasında ki flört daha da gün yüzüne çıkacak gibi duruyor.

You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler