Pazar, Ekim 03, 2010

Var Mı Bize Yan Bakan ?

Sonunda " Oh be" dediğimiz bir maç oldu.Defansımız oturmuş,forvetimiz de artık gerçekten bir golcü var,tribünler yeniden canlanmanın kıpırdanmalarını yaşıyorken üstüne 3 gollü ve gol yemeden bir galibiyet gerçekten şerbet tadında oldu.Ama önemli olan bunun sürekliliğini sağlamak ve özellikle Galatasaray derbisinde de bu güzel oyunu devam ettirmek.Bu sayede sezon sonu olmak istediğimiz yerden daha fazla uzaklaşmamış olucaz.


Yobo ve Lugano'dan başlamak istiyorum.Bizim için stoperde Uche-Högh ikilisinin yeri çok ayrıdır ama sanki bu ikili de yavaş yavaş o önemi yakalıyor gibi.Yobo kiralık değil satın alınırsa bu takımın efsaneleri arasına girebilir ama sanıyorum ki onun hedefi Premier Lig'de oynamak o yüzden bu tarz hayallere kapılıp daha sonra hayal kırıklığına uğramak istemem.Bu sebeple onu sadee bu sene kiralık gelmiş ve görevini layıkıyla yerine getiren bir oyuncu olarak görücem.Fakat çoğu yerde kiralık oyunculardan bu tarz performans beklemezsiniz,çünkü adam zaten kirası bitince eski klübüne dönücektir ve kiralık gittiği takımın başarısı onu çok fazla enterese etmez.Ancak Yobo oynadığı tüm maçlarda takımın bir parçası olduğunu ispatlarcasına bir futbol göz önüne koyuyor.Ligin ilk haftasında yediğimiz o kadar golü Yobo-Lugano uyumuyla sanırım en aza indiricez.

Orta saha da Emre için çok fazla bir şey söylemeye gerek yok zaten.Son haftalarda artan grafiği ile Türkiye'nin en iyi orta sahalarından biri olduğunu dosta düşmana göstermiş durumda.Hem hücumda hemde defansta bu kadar aktif görev alan başka birini tanımıyorum şuan Türkiye Ligin de..Onun yanında ki partneri Selçuk ise eskiye nazaran o basit hatalardan sıyrılmış,ayağa daha iyi top yapan bir orta saha oyuncusu kisvesine bürünmüştü son 2 maçtır.Taraftarı kahreden pas hataları yapmak yerine garanti oynayıp takımın top yaparak çıkmasını sağlamasına yardımcı olmaya başlamıştı.Ancak dün akşam ki sakatlığının ardından 8-10 hafta sahalardan uzak kalıcakmış.Bu biraz zora gireceğimizin göstergesidir.Ancak herkesin çok istediği o Emre-Mehmet Topuz ikilisinden oluşacak orta sahayı görmek içinde bir fırsat olarak görebiliriz.Bakalım Aykut Hoca bu şansı bu şekilde değerlendirecek mi ? Dia'ya gelince geçen hafta ki kasımpaşa maçında gösterdiği performanstan uzak olsada zaman zaman etkili oldu.Kasımpaşa'nın verdiği alanı Gençlerbirliği vermeyince haliyle Dia'da topu önüne alıp dribbling yapacak alan bulamadı.

İleri uçta ise bütün taraftarların artık içinin rahatladığı ve top ona geldimi " Öff gene kaybedicez topu" demediği bir forvetimiz var.Çalım atabilen,takımı atağa çıkartan,boş alana koşular yapan fiziki açıdan da üstün bir forvete sahip artık Fenerbahçe.Hemen arkasına da Alex gibi bir maestroyu alınca tadından yenmiyor tabii ki.

Aykut Kocaman her yenilgiden sonra bu takım daha oturmadı.Sezon öncesi hazırlığı tam yapamadık,biraz daha sabır diyordu.Sanırım sabrın sonunda ki selamete varmak üzereyiz..Güzel günler yakında duruyor.Önümüz de ki 3 hafta çok önemli..Bursa deplasmanı , Galatasaray içerde ve Konya deplasmanı...Bu maçlardan kayıpsız çıkarsak veya en fazla 1 beraberlik 2 galibiyetle çıkarsak ilerisi için sağlam adımlar atmış oluruz.

Tribünler ise bugün gerçekten hakkını verdiler herşeyin.İlk yarı 15. dakika başlayıp ilk yarı bitene kadar tek bir beste söyledik..O 2 dakika da bir beste değiştirme alışkanlığımızın bozulması için çok güzel oldu.Maraton C-D-E bloğu bize katılmaları için davet etsekte en fazla 30 kişi bizle karşılıklı beste söyledi.Ona da şükür diyelim geçelim.Maçtan önce yapılan toplantı nedeniyle artık GFB alt grupları olarak bazı şeylere dört elle sarılmanın vaktinin geldiği apaçık ortadadır.Şüpheniz olmasın ki artık tribünlerde daha hareketli günler yaşanacak..

2 yorum:

sıradan biri dedi ki...

Yobo çok iyi oynadı. Geçmiş kariyerinede bakınca istikrarlı bir oyuncu. Bence kalmak isteyecektir. Ama daha önce uzun zaman da performansını ve uyumunu görmelyiz.
Not. kişisel not Fenerbloglarını dikkatle takip ettiğinizi görüyprum. Dilerim benimkinide göz atrsınız.
http://srdnbr.blogspot.com/

aLican dedi ki...

Umarım burada kalır ve bizim bir parçamız olur.Evet mümkün olduğunca hepsini takip ediyorum,sende aralarındasın artık :)