Otorite Eksikliği !

Pazartesi, Ekim 11, 2010

Şimdi de Stoch ! Sezona girerken kadroda revizyona giden Aykut Kocaman, takımın omurgasını oluşturan Alex'i bazı maçlarda yedek soyundurunca tepkileri üzerine çekmiş ve uzun bir süre bu konu gündemde kalmıştı.

Takımda herkesin yedek kalabileceğini, antrenmanlarda çalışmayan oyuncunun kulübede oturacağını söyleyen Aykut Kocaman, bir süre bu baskılara direnmesine karşın son haftalarda bu kararını rafa kaldırıp Alex'i ilk 11'de oynatmaya başlatıyor.

Aykut Kocaman'ın bu seçimi taraftarı ve yönetimi de ikiye bölmüştü. Bazı taraftarlar Alex'in sahada olduğu zaman takımın 1 kişi eksik olduğunu söylese de, Brezilyalı yıldızın hiçbir şey yapmasa da ilk 11'de olmasının takıma güç verdiğini düşünenler var.

Alex ise hocasının kararlarına saygı duyduğunu ifade etmesine rağmen idmanlarda ki tavırlı hareketleri dikkat çekiyordu. Ancak Aykut Hoca'nın Brezilyalı yıldızla birebir görüşmesinin ardından aradaki buzlar erimiş, tecrübeli yıldız tekrar ilk 11'de ki yerini korumaya devam etmişti. Fenerbahçe, bu kısa süren Alex - Aykut Kocaman gerginliğini henüz üzerinden atamamışken şimdi de Stoch bu kervana eklendi.

Genç oyuncunun Gençlerbirliği maçında ufak bir sakatlığının olması ve yabancı kontenjanına takılıp kadroya alınmamasının ardından hocasına kırgın olduğu biliniyor. Bunun üzerine bir açıklama yapan Stoch " Sakatlığım abartılıyor" diyerek Aykut Kocaman'a gönderme de bulunmuştu.

Fenerbahçe kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık'ın " Dizinde yırtık var. En az 10 gün dinlendirilmesi gerek " dediği Stoch bir nevi inat yaparak gittiği ulusal takımda Ermenistan maçına ilk 11'de başlamıştı. Ancak maçın 60. dakikasında sol ayak bileğinin burkulması sonucu oyuna devam edemeyip kenara alınan Miroslav Stoch'un sakatlığının kronik hale gelmesinden korkuluyor.

Slovakya ulusal takımının doktorları, Fenerbahçeli yetkililere " Merak etmeyin onu riske atmayacağız " demesine karşın genç oyuncuyu ikna ederek oynatmasının ardından açıklama yapan Ertuğrul Karanlık " Bilseydim dizine yarım alçı yapıp yollardım " dedi.

Fenerbahçe'de sakatlığı olduğu için riske edilmeyen Stoch'un Aykut Kocaman'a tavır alıp, kulüp doktorlarının tavsiyelerini ise bir kenara atarak ulusal takımda forma giymesi yönetimde de tepkilere yol açtı. Bu olayın kulüp içerisinde tekrardan antrenör - oyuncu tartışmasına dönüşmesinden korkuluyor. Ancak Stoch'un bu tavrından dolayı Aykut Kocaman'ın gözünde değer kaybettiği ise bir gerçek.

You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler