Salı, Ekim 26, 2010

Alex Yarar mı Zarar mı ?


Pazar akşamı oynanan derbide belki gol yoktu ama onun dışında herşey vardı. Galatasaray’ın beklenmedik iyi oyunu ve Fenerbahçe’nin derbi havasına girememesi, yıllar sonra Kadıköy’de Sarı-Kırmızılılara galibiyet getirebilirdi. Ancak kaleci Volkan’ın kurtarışları ve Gökhan Gönül’ül çizgiden çıkardığı top buna müsade etmedi.

Tüm bunlar konuşulurken çok fazla dile getirilemeyen bir başka konu ise Fenerbahçemizin kaptanı Alex’in derbi performansıydı. Yıllardır büyük maçlarda varlık gösteremediği, sahada gezindiği konusunda eleştirilen Brezilya’lı, dün akşam ki maçta da yokları oynadı. Sambacı, 70. dakikada oyundan çıkarken tribünden açıkça olmasada homurdanmalar duyuldu 

Lig tv’de Alex’i yorumlayan Markus Merk “Sadece ölü toplara gidiyor. Mücadele etmiyor” yorumunda bulunurken, birçok yorumcu derbi sonrası konuşmalarında Brezilya’lının takımın hızını kestiği iddialarını dile getirdi. Ki bana görede çok doğru bi tepitti. Artık o raddeye gelmişki kendi aramızda bile “Alex hayranları” ve “Alex karşıtları” olarak ikiye ayrılmış durumdayız.

Bu sene sözleşmesi bitecek olan yıldız futbolcunun sezon sonu kalıp kalmayacağı ise merak konusu. Aziz Yıldırım’ın takımda tutmak istiyo ama Alex ise futbol hayatına Brezilya’da son vermek istediği için Cruziero’ya gitmek istiyor.

Bana kalırsa daha fazla geç kalmadan, biran evvel uzaklaşsın burdan. Bizde onu hep efsane olarak hatırlayalım.

Hiç yorum yok: