Perşembe, Ekim 07, 2010

Arda'nın Yerine Kim ?

Galatasaray ve Ulusal takım forması ile son zamanlarda form grafiğıini arttıran Arda Turan'ın Hiddink'in vazgeçilmezleri arasında olması, Almanya maçı öncesi ay-yıldızlı ekibi zora soktuğu bir gerçek.
Arda'nın, Pubis sakatlığı sebebiyle kadrodan çıkarılması, Arda'nın son milli maçlarda sürekli gol atıp 'asist' yapması da, Ardasız takımın nasıl oynayacağı konusunda endişe yaratıyor.
Yıldız futbolcunun yerine Nuri Şahin düşünülebilir fakat uzun zamandır ulusal takımda şans bulamaması ve son Belçika maçında kadroda yer verilmemesinin ardından böylesine önemli bir maçta ilk 11'de forma giymesi handikap. Ancak geçtiğimiz hafta kulübünde sergilediği başarılı performans ve attığı frikik golü ile moral bulan yıldız oyuncunun kendisini bu maça hazırladığı biliniyor. Hiddink'in Arda'nın yerine oynatmayı düşündüğü diğer bir isim ise Hamit Altıntop.

Hamit'in Nuri Şahin'e göre daha fazla artısı bulunuyor. Hamit'in ulusal takıma daha fazla alışık olması ve uyum sorunu yaşanmayacağı için Nuri'den bir adım önce olduğu, bu sebeple iki oyuncu arasında seçim yapmak zorunda kalan Hiddink'in tercihini Hamit'ten yana kullanabilir.

Hiç yorum yok: